annas

Považujete trpělivost za významnou lidskou ctnost stejně jako Bohumil Markalous? Pod kterým jménem je známější?

„Čekat, čekat a zase čekat“. To je prý „ctnost všech ctností, umění všech umění a tajemství všech tajemství".

Já jsem netrpělivá…

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vydával povídky a romány pod jménem Jaromír John

já mám ráda výrok Trpělivost přináší růže

Další odpovědi
vagra

Je pravdou, že unáhlená rozhodnutí nebývají dobrá.
Říká se ale také, že trpělivost má své meze.
Pokud je trpělivost opravdu považována za ctnost všech ctností, pak já jí netrpím. 🙂
Jaromír John, měl asi v tomto ohledu jiné životní zkušenosti.

dědapetr

Jako autor novel, povídek a románů užíval jména Jaromír John
Doplňuji:
také je dobré o cnosti:Pro přátelství dvou, je trpělivost jednoho zapotřebí

Zdroj: http://www.phil­.muni.cz/fil/scf/­komplet/markal­.html

barnajka

Určitě souhlasím. Když člověk pochopí, že ne všechno v životě je samozřejmost a že ne všechno může mít hned, jak si zamane; až tu věc získá, víc si jí váží. Co se rychle získá, může se i rychle ztratit. Dlouho nabývané hodnoty mívají trvalejší charakter :)
Ale přiznám se, že když něco fakt moc chci, taky hledám kličky a zkratky, jak to dostat co nejdřív…A kdo ne?! 🙂