bolak

Považujete to za prznění vaší přezdívky, když máte na začátku velké písmeno a někdo vás píše s malým nebo naopak když…

…máte v přezdívce malé písmeno a někdo vám tam píše velké?

Např: damiana, Ocko, Hanulka11, Annas, Tom004, Mosoj, Quentos, dr.Axl, Bolak, Manon, Www atd.

Vadí vám to? Třeba konkrétně u těch přezdívek který jsou odvozený od vlastního jména (hanulka11, annas, tom004)… Přece kdybyste tam chtěli mít velký psímeno, tak byste si ho tam dali už při registraci, nebo ne?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
kapka

Nevadí mi to

Já tedy „przním“ docela často. Většinou píšu všechny nicky s velkým písmenem, i když jsou s malým. Na požádání toho můžu nechat, ale nikdo mě nežádal. jen jeden uživatel, co vím, řekl všem hned na začátku, že si přeje, aby se to psalo s malým a to jsem respektovala, tak mě to zaujalo, že jsem si to zapamatovala.

Další odpovědi
Damiana

Nevadí mi to

Úplně mě to teď rozhodilo, jaks' to napsal s tím malým d. Strašné ponížení. Udeřil si na mou slabou stránku. Bez nicku jsem nic…

Kohut57

Vadí mi to

Doplňuji:
„Bol to tento tu gazda Kohut, prímením Vanko?“ / Kto zabil Marínu Matejovu?/

anonym

Vadí mi to

  1. Nejde ani o to, jak se dotýká našich emocí, daleko podstatnější jsou principy nicku. Vadí to programu, který odlišný řetězec znaků přiřadí k cizí identitě.
  2. O pravidlech psaní nicku hovoří jednoznačně netiketa, kde se obecně považuje jakékoliv komolení nicku za záměrnou virtuální urážku (podobně jako velká písmena znamenají hlasitý křik)
  3. V důsledku to může vadit tomu, jehož nick se liší právě velikostí písma a pomyslí si, že je to nějaký primitivní tydýt, když mu píše věci, jež se týkají někoho úplně jiného, čili mu nic neříkají a shledává je oprávněně jako pitomé.
  4. O skloňování nicků byla polemika už v odkazu ve zdroji:

Doplňuji:
Např. zrovna u led se změnou velkého „L“ rázem dostáváš do zahraničí, kde její „velký“ nick operuje.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-formu-odkazu-na-netu-na-diskutujici-pouzivate-a-ktere-byste-preferovali-ci-doporucovali-pro-obecne-uziti

annas

Nevadí mi to

Přihlašovala jsem se jako Annas, ale byla jsem překvapená, když se objevilo annas. Tehdy jsem se domnívala, že velká písmena nejsou možná, proto jsem malé písmenko nechala.

briketka10

Nevadí mi to

nevadí, ale ať to nikdo nepíše s tvrdým " y " to se mi jednou stalo, když mi přišel na internát dopis od kluka ze základky a tam bylo napsáno " Monyka " no viděli jste to někdo ?! navíc byl vystaven ve škatuli pro poštu ?!

led

Nevadí mi to

Dávam si pozor, aby nick s malým i veľkým prvým písmenom boli totožné, aby zmenou veľkosti písmena nedostali iný význam.
Doplňuji:
„zrovna u led se změnou velkého "L“ rázem dostáváš do zahraničí" v tomto má Dr.Axl pravdu, podľa veľkosti prvého písmena rozlišujem stránky odpovedí.

iceT

Nevadí mi to

proč by mi to mělo vadit?Rozhodně jsem radši za prznění přezdívky,než kdyby mi tady někdo říkal Jarmilko,to bych si připadala jak cvička…

anonym

Nevadí mi to

Doplňuji:
Ale sama se snažím malá a velká počáteční písmena v přezdívkách dodržovat. Ale také jsem se samozřejmě spletla.

hanulka11

Nevadí mi to

občas se také u někoho spletu a tímto se omlouvám
Doplňuji:
vidím, že to dneska máme u většiny otázek a odpovědí se školením :D:D:D

quentos

Nevadí mi to

To mi nevadí, daleko víc mě irituje, když někdo nepozná Q od G – Vy jste jeden z mála, který to napsal správně ;{)>

beer

Nevadí mi to

Tady to je jakejsi jedinej chat, kterého se zúčastním a tudíž je mně to fuk.

Kamionacka09

Nevadí mi to

Ale davej bacha at mi nenapises s malim:-D

Poklička

Nevadí mi to

manon

Nevadí mi to

Doplňuji:
…a rovněž se omlouvám těm, kterým ho zprzním, protože pravda je taková, že v hlavě při psaní odpovědi mám uloženo, jak se ten či onen jmenuje, ne však už důsledně, jaké písmeno je na začátku :) A pak už nemůžu opravit.

A proč jsem tam nedala velké písmeno při registraci? Asi že jsem líná mačkat klávesu navíc :)

Děda Louda

Nevadí mi to

Z osobního hlediska mi to tolik nevadí. Ostatně projev prznitele svědčí o něm samotném, jeho charakteru a zejména intelektu.
Z technického hlediska to však může přinášet jisté komplikace v komunikaci.

anonym

Nevadí mi to

Doplňuji:
Je mi to úplně jedno,víc mi vadí, když mi nějaká dobrá duše maže odpovědi,to mi vadí

anonym

Nevadí mi to

Mám tam malé, ale pochopím, že jde o mne, když si přečtu dotaz nebo reakci. Nikoho za to kárat nebudu. Víc by mi vadilo to psí méno. Při registraci jsem se tam marně snažila nacpat očko. To mi nevzalo, tak jsem neoháčkovaná.
Jsem si vědoma toho, že taky nepíšu pokaždé jméno ostatních správně. Za to se omlouvám, ale pokud si nenapíšu jméno, na něž se odvolávám předem na papír, tak se může drobná chyba vyskytnout.

manon

Je przněním přezdívky když např. u Dr.Axla udělám ze tečkou mezeru (což je obvykle správné) a napíšu Dr. Axl?

anonym

Milá manon, toto samozřejmě není zprznění, jen intuitivní záměna IT jazyka se spisovnou češtinou, což naopak oceňuji, jako podvědomý příznak jazykového citu. Leč programovací jazyky se neřídí gramatikou, ale dvojkovou soustavou, jež má jiné principy.
Problém nastává, že to softwar považuje za odlišný klíčový výraz, neb (jak ti každý ajťák potvrdí), IT čte nick jako souvislý řetězec znaků včetně mezer a v ČR i s diakritikou.
Při googlu by tě to přesměrovalo na jiný web, kde mám tuto modifikaci nicku právě s mezerou. Některé weby nepřipouštějí ani tečku, tam mám formát s podtržítkem „_“.
Na rozdíl od bolaka nevykazuješ přihlouplé projevy škodolibosti a agresivity, takže bych v tom nespatřoval nějaký zlý úmysl, či dokonce zlovolný záměr, ale jen obyčejný překlep v dobré víře.

bolak

Snad to odemne nebude příliš škodolibá a agresívní otázka, ale zajímalo by mně co je to „překlep v dobré víře“?

Děkuji za odpověď, sir.

anonym

🙂

  • iv-

quentos

teda teď teprve na to koukám, nikdy jsem si nevšiml, že tam ta mezera chybí :{)> jsem ji tam vždycky psal, tak to si budu muset vodvyknout

manon

Mně i bolak přijde jako veselý dobrák od kosti :) Jinak chápu, co máš na mysli, ale věř, že kdyby mne to přesměrovalo jinam, tak se vrátím, když budu chtít. Nebrala bych to tak tragicky. Neprogramujeme tady. Když napíšu Bolak, je to taky intuitivní, že to beru v té chvíli jako jeho jméno – já žádné jiné jeho neznám, tak se pro mne takhle jmenuje. Dokud nepřišel s touto zajímavou otázkou, nezabývala jsem se tím a věř, že mne překvapilo, že to někomu vadí.

led

Mňa ako starú štruktúru odchovanú v DOSe, to ani nenapadlo taká maličkosť ako veľké a malé písmena. Veď kedysi sme to mali tak jednoduché, jedna veľkosť písma, jeden jazyk a programovalo sa, počítalo a písalo jedna radosť

bolak

Nejenom přezdívky…tou nemístně vloženou mezerou jsi zprznila samotného Dr.Axla.

(on tyhle věci okolo internetové etikety bere dost osobně)

manon

Já jsem si to hned myslela :) A dnes jsem ten prohřešek spáchala. Tak se touto cestou omlouvám. Já z těch omluv nevyjdu :)

Damiana

Briketko, Monyka ještě jde, buď ráda, že nenapsal Motyka…:-)))))

briketka10

no právě, ale zamilovanej ? už jsem mu nikdy nanapsala :(

Damiana

Máš svou hrdost! 🙂

briketka10

jo jo to je to správné slovo ! :D
navíc to byl ňouma co s takovým hi ..

aramah

briketko moje snach se píše s (y)Monyka

Jo a na ty velká a malá písmenka si dám pozor. :)

aramah

snacha :)))

briketka10

vážně jo ?? s tvrdým ?? to je psina a to mi napsala i na blahopřání moje skorotchyně a já myslela, že si dělá srandu, ale v kalendáři to teda není..

bolak

kapka: a kterej to byl?

já sem na to taky háklivej, dokonce i když je to na začátku věty…možná dokonce víc, než když mi tu někdo vyká…

(nicméně je mi jasný že mě odteďkonc všichni jako naschvál budete psát Bolak) :))

manon

bolak: Já se obávám, že někteří Ti budou psát i Bolák :) Já slibuji, že se nepřidám :)

Kohut57

Děsivá scéna ze slovenského filmu mne v dětství natolik vystrašila, že se mi o ní často zdálo a já se ztotožnil s jedním z představitelů scény. Gazda Kohut měl takový výraz, že si ho pamatuji dodnes. Asociace při slově strach u mě vyvolá jméno Kohut.

led

Dobre, pan Bolak, dám si pozor :)