annas

Považujete slova slavného Konfucia za pravdivá? Čím se proslavil?

„Naše největší vítězství není v tom, že nikdy neselžeme, ale v tom, že se zvedneme pokaždé, když spadneme“. Konfucius

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pravda pravdoucí, kdyby nás každý neúspěch odradil, daleko bychom to nedopracovali. A já razím toto S každým neúspěchem jsi o krok dál!!!! H.

Konfucius bývá považován za prvního čínského filozofa. Je to reformátorská postava, která spolu s dalším filozofem Lao-c' natrvalo poznamenala čínskou kulturu, politiku a náboženství

Další odpovědi
vagra

Francouzi si slova prvního čínského filozofa Konfucia, zkrátili do přísloví:
„Není hanba upadnout, ale zůstat dlouho ležet.“
Tuto pravdu podepisuji!
Konfucius se proslavil svými reformami čínské politiky, kultury a náboženství.

anonym

Je to pravda … jen kdyby to zvedani tak dlouho netrvalo ..!! :( -iv-