Avatar uživatele
DaniSimk

Považujete se za vlastence? Myslíte, že něco takového vůbec ještě existuje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Za vlastenca, ano,
za nacionalistu, nie.
A v tom je veľký rozdiel,
napriek tomu, že tieto dva rozdielné pojmy,
si mnohí ľudia zamieňavajú.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Vlastenec – vlastenectví.

Úplně stejná otázka v archivu
Považujete se za VLASTENCE? Jak to na člověku poznáte? Jde to vůbec?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povazujete-se-za-vlastence-jak-to-na-cloveku-poznate-jde-to-vubec

Podobná otázka v archivu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-pro-vas-znamena-pojem-vlastenectvi-a-co-diky-nemu-pocitujete
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-zapomelo-se

a řada dalších

--
Vlastenec je člověk, který je hrdý na svou zemi. Vlastenectví se hlavně šířilo v dobách, kdy měli lidé pocit, že jejich rodnou zemi, jazyk a kulturu něco nebo někdo ohrožuje (v Čechách se jedná např. o dobu národního obrození, Květnové povstávní 1945 atdl)

Považuji se za vlastence jako člověka, který se zde narodil a žije zde rád, i když na všechno, co se děje, není určitě hrdý.

Jak se dívá na vlastenectví spisovatel Jan Sobotka? I tak to vidí i jiní rádoby vlastenci.

" Vlastenectví se už nenosí. Jenom prapory".
„Je-li někdo ochoten prolít krev za vlast, pro jsitotu se zeptejte, čí má na mysli“.

„Přísaháme, že budeme bojovat do poslední kapky nepřítelovy krve “

Jinak z historie je vidět, že vlast bývala země, za kterou byli lidé ochotní bojovat.
Proč asi? Jací jsou lidé, taková je doba. Nebo platí obráceně. Jaká je doba, takoví jsou lidé?

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Ano, mám rád svou vlast. Zajímám se o to, co se kolem mě děje a co by to šlo zlepšit. Mám ale problém s nacionalismem a xenofobií a přímo mě uráží, když mě někdo osočuje, že nehájím národní zájmy, když odmítám s davem vykřikovat pitomosti typu „Čechy Čechům atd.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

áno, som patriot.
ale moja vlasť už neexistuje, takže už iba skôr vlastenec-nostalgik.

😉

--- — ---
"led

arygnoc, nesúhlasím,
štáty vznikajú a zanikajú, ale
vlasť,
to sú ľudia obývajúci jej územie, smiech i džavot detí,
to sú polia, lesy, zver, rieky odovzdávajúce jej posolstvo všetkým na ich brehoch, príroda vôkol,
táto vlasť,
zostáva bez ohľadu na vládnu moc."

led, v tomto s vami súhlasím.
ale ja nehovorím o štáte – hovorím najmä o ľuďoch, ktorí mi v (časti) mojej vlasti nerozumejú, nenávidia ma, štvú proti mne (ako príslušníkovi národa), ktorí v sebe pestujú šovinizmus a zlobu k tomu, čo je vlasne ich, naše, egoizmus (osobný i národný), nenávisť, … (a to celkom otvorene i na týchto stránkach)

a je toho viac – a nič z toho nemá nič spoločného s hranicami či politikou.
vlasť nie je iba krajina, ale najmä ľudia, spoločnosť.
a tá >moja vlasť< už neexistuje.

😉

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
peterd108

ne, zajímá mně jenom to, abych se já a moje rodina měli dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Existují takoví lidé,kterým není lhostejný osud své země.Bohužel takoví lidé byli vždy v nemilosti kolaborantských politiků a není tomu jinak i dnes.
Osobně bych vlast vedenou Bohuslavem Sobotkou,vládou pokrytců a darebáků bránit nešel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Ano, považuji.
Poznám to například i z toho když nějaký cizinec mluví hanlivě o této zemi, či národu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Ano, považuju se za vlastence. A jsem neskutečně vděčný, že experiment Československo je definitivně mrtvý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Nepovažuji, ale existuje jich hodně. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Mirdas,„když nějaký cizinec mluví hanlivě o této zemi, či národu“
nemusí to byť akurát cudzinec, veľakrát tak koná aj príslušník tohto istého národa…

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

arygnoc, nesúhlasím,
štáty vznikajú a zanikajú, ale
vlasť,
to sú ľudia obývajúci jej územie, smiech i džavot detí,
to sú polia, lesy, zver, rieky odovzdávajúce jej posolstvo všetkým na ich brehoch, príroda vôkol,
táto vlasť,
zostáva bez ohľadu na vládnu moc.

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A proto se slováci, sotva si vydupali samostatný stát, rozlezli do celého světa?

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

setapouch, než vypustíte nejakú svoju múdrosť, prečítajte si radšej viackrát, ak vám nestačí na pochopenie jeden krát, k čomu sa vlastne vyjadrujete.
Otázka znela k vlastenectvu, nie k nacionalizmu.

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Mockrát jsem ti říkal, že neumíš chápat psaný text. „vlasť, to sú ľudia obývajúci jej územie“ – jsou to tvoje slova? Pokud ano, pak co nechápeš na tom, že jste se rozlezli do celého světa, sotva jste získali samostatný stát na vašem území?

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

annas mi pripomenula aj môj výrok z otázky spred3 rokov http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povazujete-se-za-vlastence-jak-to-na-cloveku-poznate-jde-to-vubec
"Vlastenec je človek, ktorý koná pre svoju vlasť, bez ohľadu na národnosť… Tí, ktorých považujeme za antivlastencov, škodlivých samotnému vlastenectvu, sa nedelia podľa národnosti, vieri a farby, ale podľa škody. Ano, títo pseudovlastenci nie sú vlastenci.

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek