Považujete se za „průměrného“ Čecha ?!

Pokud ano,tak máte na kontě 235 tisíc korun !!!

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/penize/cla­nek.phtml?id=75­9373#utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsbox&ut­m_term=positi­on-5

Nejlepší odpověď
marijakes

A co teprve, když to sečtem jako rodina. Neb i vnoučatům jsme údajně tolik našpórovali. Já se za průměrného Čecha nepovažuju počínaje platem, ale nikdo se mě neptá a klidně mě zařadí mezi průměr. Průměry se dělají proto, aby se zamlžily úspory boháčů. Víc by mne zajímala informace, kolik lidí má našporováno nad milion a koli nemá úspory žádné.
Doplňuji:
Pro Lukas, ano je to tak myšleno. Asi je to dříve používaný výraz přenesený z německého sp – čteno šp. Třeba spořitelně bebo jiné bance se dříve také lidově říkalo špórkasa. Já teda zase tak stará nejsem, ale slyšela jsem od dědů. Tady jsem to použila záměrně.

Další odpovědi
anonym

Dals to do rubriky Finance, tak nemanipuluj daty.

  1. Statistický průměr přece neznamená, kolik kdo má fyzicky na kontech (včetně zahraničních), je to jen výpověď čísel.
  2. Chceš-li porovnávat, pak bys musel použít statistický pojem „medián“.

Pokud nevíš, oč se jedná, je nejvyšší čas se poučit v odkazu (příklad, prům. plat 25 tisíc, medián = cca 20 tisíc Kč).

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/prace/cla­nek.phtml?id=75­8594

lukas

Pěkné. Tak jestli používají metriku že se vše sečte a vydělí počtem občanů s účtem tak je celkem zřejmé, že vyjde vysoká částka. Je to jako s českým průměrným platem na který nedosáhnou cca 3/4(?) obyvatel. U peněz na účtech je to markatnější, bohatí tam zřejmě mají miliony. Příklad vezmu vzorek 100 lidí – 95 lidí jsou „průměrní“ lidé s půlkou průměrné výplaty na učtu, řekněme 13 tisíc, zbylých pět lidí jsou majitelé úspěšných firem s průměrně 10 miliony na účtu. Průměrně má tedy človíček z této skupinky na účtě 512.350 :)
Doplňuji:
marijakes: „šporování“ má být spoření? Česká pravidla pravopisu to prý neznají:)