sesednizkola

Považujete Odpovědi.cz za věrohodný zdroj informací?

Za mě musím říct, že jak kdy. Vadí mi poměrně dost otázek, kde má označení nejlepší odpověď odpověď, která je jasná dezinformace nebo obsahuje poměrně zásadní chybu. Ta má pak nejvíc palců, zatímco někde úplně dole, v horším případě v diskuzi, někdo zoufale píše nevyslyšen velkými písmeny správnou odpověď, kterou si nikdo pak už nepřečte. Na jednom konkurenčním, mně z nějakého důvodu nesympatickém, webu je to dokonce porušení pravidel a na takové odpovědi se ozve admin s důrazným varováním o porušení pravidel.

Nejlepší odpověď
redy

Palce, palce a ještě jednou palce.
Každej na ně kašle ale hned v závěsu dodá, palcujou se jen ty stejný lidi. Komu to vadí?

Na něco se zeptám a dostanu odpověď, je jen na mně, co si z ní vezmu, nikdo mi nenutí věřit všemu.

Neber to tak vážně, když chceš serióznost, musíš jinam.

Je mi fuk, kde najdu odpověď na svou otázku, jestli v diskuzi nebo na IP. Vím, že jsou tu lidi, který odpovídají podle svého nejlepšího svědomí, a o tom to je.

Další odpovědi
Kepler

Jako všude jinde, se i tady uvádí nesmysly, které často v bodování vítězí. Omylů se dopouštím i já a nejen já. Takže věřím jenom odpovědím, které jsou dobře ozdrojované (pokud to jde). Spousta lidí zdroj bohužel neuvádí i když by to bylo vhodné. Nerozumím tomu, co onen konkurenční web považuje za porušování pravidel.
Poznámka: tato otázka bude pravděpodobně adminem smazána.

Jiří Bohumil

Za mě taky jak kdy. Nejsou vždy třeba úplně dobré, ale i částečné dokáží být prospěšné. Nejsem na tomto serveru dlouho, ale už mi bylo několikrát dobře a věrohodně poraděno. No a já už taky párkrát radil, vždy však hlavně ze své odbornosti. Vzhledem k tomu, že se jednalo o elektrikařinu, jsou i připomínky, že by tyto práce měli provádět pouze odborníci (i příslušné normy tak praví), ale já si myslím, že tazatel se stejně do té činnosti pustí, bez ohledu na možné nebezpečí a tak se snažím toto nebezpečí eliminovat i dobrou, konkrétní radou a případným varováním. V otázkách mimo mou odbornost, neradím, spíše jenom reaguji, na základě svých dlouholetých zkušeností, ve všem co jsem v životě dělal a čím jsem se zabýval. A pokud to někomu pomůže, splnilo to svůj účel. A u otázek z kategorií aktuality a zábava, kultura a společnost a pod. pak rovněž spíše reaguji, na základě svých životních zkušeností. Co se týče těchto otázek, všeobecného a diskusního charakteru (i já takové „ptákoviny“ občas pokládám), jde spíše o zábavu a tak i odpovědi, v těchto kategoriích, beru s nadhledem. Co se týče bodování, toto neřeším. Pouze, když se mi odpověď zdá opravdu dobrá, nebo vtipná, dám palec, případně vložím příspěvek do diskuze. Myslím si, že není potřeba očekávat od serveru nějaké zázraky, ale je to možnost získání dalších znalostí, vědomostí a rozšíření celkového přehledu. Více hlav víc ví. A za dobré rady je dnes nutno, většinou, také dobře zaplatit. A zde to máme zdarma. Takže já, tomuto serveru, dávám i v mé odpovědi, palec nahoru.:-)

Anemone

Považuji tento web pouze za zábavný, protože hodně odpovědí je zcela mimo a některé otázky o ničem vycucané s palce, jsou zřejmě položeny jen za účelem získání bodu.

briketka10

Někdy ano, někdy ne. Jen jednou jsem dostala
výbornou radu, jak nahrávat z YouTube.

Ten, kdo zde položí první odpověď obdrží víc palců
a ten další někdy míň.
Navíc někdy odpověď toho prvního prachsprostě
opíše, nebo doplní podle té první a myslí si, že na
to ostatní nepřijdou. Dostane více palců. Nikdo si
nevšímá, kdy ji dotyčný položil a upravil :((
Tzn. „Ten první utře nos“ :(

Otázky jsou taky občas na nic a nesmyslné. Jsou
hloupé a opakují se moc často.

Nuk nuk

Upřímně řečeno, za moc věrohodný zdroj informací Odpovědi nepovažuji (Možná i proto příliš nekladu otázky). Těžko ale také očekávat věrohodnou a bezchybnou odpověď, když člověku neodpovídá vždycky odborník. Záleží tedy za jak moc závažnou svou otázku považuji. Když se chci jen o něčem ujistit, nebo mi stačí a zejímají mne něčí názory, pak se budu ptát na Odpovědích. Pokud ale hledám seriózní informace, hledám.

hapiky

Odpovědi mohou a nemusí být věrohodné, ale i otázky jsou někdy poněkud slabomyslně či prostomyslně předkládány.

Arne1

Problém vidím v tom, že první nějaká odpověď má šanci získat palec ať je jakákoliv. Kdo si otázku přečte později, už je silně znevýhodněn, palce se na něj nedostanou.

ivzez

Je tu řada lidí, jejichž odpovědím věřím, od nichž jsem
se lecčemu přiučila a jejichž názorů si vážím.
Ale jako celek mi přijde věrohodnější Wikipedie…
[Nejspíš také kandiduji na smazání.]

mzm

Jak píše Anemone. Je to spíš zábava, ale… 99% otázek lze najít jinde. A na spoustu otázek je odpověď očividně špatně (podle mě :-o 😉 ). Ale i to může být dobré, že se člověk nad odpovědí zamyslí a zkusí něco o dané problematice najít. Pokud odpovím chybně a opravím si názor, taky je to super. Občas se lidi trochu poštěkají, ale i to patří ke komunikaci, i tu je potřeba trénovat. Palce jsou zavádějící, pokud je používá každý jinak. (líbí se mi odpovídající nebo jeho odpověď?)
Berte to s humorem, zkoumejte jiné zdroje.

Takže, věrohodný zdroj informací asi ne, ale jako zdroj inspirace (dalšího zkoumání) jo.

Mc Merkurion

Kepler: poznámka > tato otázka bude smazána až podle toho, jak dopadnou odpovědi a tento web s věrohodností, je možné, že to dokonce bude dotaz+ …

Kepler

Podobný dotaz jsem měl v minulosti i já a byl smazán. Admín se pravděpodobně domnívá, že dotazy tohoto typu by měly být směřovány na něj s využitím mailu info@odpovedi.cz

Kepler

Co má být to porušování pravidel?

ivzez

Na tom webu se za porušení pravidel považuje neodpovědět na otázku (reagovat např. jenom na předchozí odpovědi) nebo (úmyslně či vědomě) poskytnout špatnou odpověď.

Mc Merkurion

to je na mně? s tím porušováním? nevim vo co de …

sesednizkola

Taky jsem nepochopil, na koho to je a tak jsem radši nereagoval