marci1

Používáte výraz „holčina“ a zdá se Vám toto pojmenování v pořádku ?

Nejlepší odpověď
briketka10

nepoužívám a nelíbí se mi ani výraz slečna, když
ho používá mladej kluk, nejde mi nějak přes uši ..
když jsem byla mladší říkala jsem jen holka a kluk :)

Doplňuji:
slečna je podle mě neprovdaná mladá žena ..
když řeknu mám kluka v jakémkoliv věku to se mi zdá v pořádku,
plácat, že jsem si našla muže se mi nelíbí :))
když se řekne mám holku vůbec mi to nepřipomíná lehkou děvu..

ani výraz „těhotná“ to jsem odbočila se mi tak protiví otvírá se mi
kudla v kapse !! raději „čekám miminko“ :)

Další odpovědi
annas

Výraz znám, nepoužívám, ani neslyším v blízkém okolí.

Jak uvádějí „školometské a sterilní slovníky“ (SSJC z r. 2011 a další), je to výraz nejen expresívní, synonymum pro pojmenování : dívka, děvče, holka: prostá, venkovská holčina.; hoch s holčinou;, ale i výraz hanlivý . podmalované oči holčin = nevěstek:

Dnes se holčina užívá jako důvěrnější pojmenování pro dívku. Také kostička = pěkná holčina, ale i negataivně: povětrná holčina, která musí někoho ulovit..

Damiana

„Holčinu“ vyloženě nesnáším. Přijde mi děsně neupřímný a falešný. Mám takovou zkušenost, že „holčinují“ vždycky určité typy žen. Obvykle ve věku od osmnácti do pětatřiceti. Zejména „holčiny“ rádobydospělé a „holčiny“ – „maminy“. Peklo.:-(

anonym

tento výraz nepouívám vůbec, ale podle mne je lichotivjší, než „holka“
Doplňuji:
opr. lichotivější, ona totiž taková „holka“, může být i lehká, „holčina“ je v pořádku, je to docela hezké

Drap

V mém okolí se nepoužívá.

iceT

Můj mladší bratranec,když mu bylo asi 7 let používal výraz holčizna(ano holčizna) na mě.Ale mám dojem,že výzraz holčina je u nás celkem dost slyšet.

I_hate

Můj názor je, že pokud to té, ktera je oslovena nevadí, je vše v pořádku.

KatkatkaW

vůbec tento výraz nepoužívám a ani se mi nelíbí když ho někdo používá na mě

pusinka50

Někdy výraz „holčina“ použiji a připadne mi lepší než holka nebo slečna. Oslovení slečna mi připomíná porcelánovou panenku, holka mi připadá trochu přisprostlé, oslovení holčina se mi zdá v pořádku a v naší rodině se to používalo, takže je to asi i otázka věku toho, který toto oslovení používá

badisko

Jak ke komu sedi ..kopretino…:D..