Houslovyklic

Používáte slovo rozhopádně?

Doplňuji:
Já samozřejmě vím, co to znamená, když to používám, ale zajímalo mě, kdo z vás to používá také…
A když píšu „rozhopádně“, myslím tím „rozhopádně“ a ne „rozodopádně“…:-)

Nejlepší odpověď
annas

Jde oé nespisovné slovo, nesprávně vytvořené, které vzniklo nesprávným spojením příslovce každopádně a příslovce nebo modální částice rozhodně.

Přitom každopádně = rozhodně, v každém případě, určitě, zcela jistě.
Rohodně = energicky, určitě, nespisovně – odhodlaně, rázně. .
Doplňuji:
Slovo jsem nikdy neslyšela, neznám, nepoužívám.

Jinak diskuse

Další odpovědi
quentos

slyším poprvé, to bude nějaká zpotvořenina

Hamon

Ne. A to nejen proto, ze to ma byt rozhodopadne.

melanie

ne

jáára

Ne

{nikdy sem to neslyšel, ale podle googlu to slovo existuje…}

anonym

Ne – pokud někdy používám zkomoleniny, pak tuto ne.

marci1

Ne, nepoužívám. Stačí mi „rozhodně“ a „každopádně“. 🙂

bolak

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=741
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=777

arygnoc

vůbne.

briketka10

to je nejlepší :))

bolak

já zas myslel že PMS je zkratka pro premisu, něco jako „např.“