Sarrow

Používáte při komunikaci gesto symbolizující uvozovky?

http://i.tele­graph.co.uk/mul­timedia/archi­ve/02269/John-McCain_2269025b.jpg

http://rover_wow­.tripod.com/bbc14­.jpg

Nejlepší odpověď
quentos

Používám

občas jo, zejména při výkladu studentům – mám přehnanou gestikulaci v popisu práce, takže i tohle gesto se mi hodí. Mám ho už asi 10 let odkoukané od Chrise Farleyho ;{)>

Další odpovědi
bolak

Nepoužívám

Dokonce ani nedávám najevo že to „myslím v uvozovkách“, líbí se mi jak jsou lidi potom zmatení, navíc ironie si zaslouží trochu úcty, dělat při tom ještě uvozovky prstama, to je jako jako když vyprávíš vtip a během toho vyprávění vysvětluješ posluchačům, proč je to vtipný…

To se samozřejmě netýká Joeyho, jeho použití uvozovek je vždy brilantní >>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_rDZ62o1pUw

..a John McCain?…best imitátor tyranosaura rexe ever!

arygnoc

Nepoužívám

úvodzovky sa pri komunikácii používajú v zmysle >cháp to presne opačne<, ako irónia.
Nakoľko hovorená reč je hlasový komunikačný prostriedok, vyjadrujú sa tónom (tzv. ironickým), ktorý bežne väčšina poslucháčov bezpečne rozpozná.
Nonverbálnou komunikáciou prevzatou z kadejakých sitcomov sa človek iba strapňuje.

marci1

Nepoužívám

Doplňuji:
Připadá mi to takové až moc, jako by chtěl na sebe někdo více upoutat pozornost a předvádět se. Takové moc hrané. To je můj názor.

anonym

Prostor pro jiné odpovědi

Teď si představ, že bych místo gesta řekla: bude následovat „přímá řeč“, „dvojtečka“, „úvozovky dole“ .. a tady napíšu ten nesmysl, který při takové komunikaci stvořím .. , „úvozovky nahoře“.
Pokud chápeš absurdnost takového projevu, tak je naprosto stejné, jestli použiju gesto, nebo to takto „srozumitelně popíšu“.
V běžné komunikaci se takovéto zhovadilosti nepoužívají. Zřejmě si zase někdo potřeboval připadat důležitý, tak zplodil „originalitu“, kterou potom spousta potřebných zkopírovala. Celkově při hovoru nepoužívám příliš gesta, ono gestikulování většinou hovoří o nedostatečné slovní zásobě nebo o nedostatečné schopnosti zaujmout osobu, s níž hovořím.

terezie.k

Používám

procsy122

Používám

Medulienka

Nepoužívám

Doplňuji:
Vlastně při komunikaci nepoužívám žádná gesta (nebo zcela výjimečně).

autacek

Nepoužívám

A přijde mi to příšerné. Toto gesto si vykládám doplňkem „jakože“, pro obsah konverzace. Když pak s vámi někdo mluví tímto stylem, ztrácím se v obsahu a vážnosti sdělení.

iceT

Nepoužívám

Mě při komunikaci bohatě stačí mávat kolem sebe rukama.Na co ještě uvozovky?Chci-li být ironická,použiju jinou intonaci hlasu.

Rocker

Nepoužívám

Doplňuji:
Připadá mi to trapný.Když mluvím ironicky,věršina lidí to pochopí podle tonu řeči.Kdo to nepozná,bývá zmatený:-)

Konan-Pain

Používám

BurTon

Používám

briketka10

Používám

při psaném projevu ano,
ale, když s někým mluvím
je to zbytečné :)

pl4toon

Používám

cochee

Prostor pro jiné odpovědi

Doplňuji:
Nepoužívám. Používá to ale můj kolega v práci, problém je v tom, že vůbec netuší, co to gesto znamená. A ještě u toho zapíská, aby zvýšil důraz 😁 Dodneška jsem nepochopil, co si on myslí, že to vlastně znamená a ptát se ho na to nebudu, aspoň je větší sranda :_-D

ladaadal

Nepoužívám

Doplňuji:
Nepoužívám, připadá mi to úchylný a když to někdo použije, okamžitě u mě klesne asi o 5 příček. Prostě debil.