www

Používáte při internetové textové komunikaci smailíky?

Já ano, poněvadž lze tímto způsobem upřesnit text, dát mu ten správný smysl a tím text i zkrátit. Konkrétně třeba zde mně smailíci chybí. ☹
Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi! Také patřím mezi ty, kteří smajlíky nepoužívají pouze v oficielní poště.

Nejlepší odpověď
beer

Samozřejmě, že používám! Jistě – při komunikaci s úřady nikoliv, ale na běžnou komunikaci s kamárády, známými je používám a také zde by se šikly. Samotné závorky s pomlčkou a dvojtečkami či co ještě – to není ono ))
Máš pravdu, jejich použitím dostává tex ten správný „šmak“ a při správném použití mohou nahradit spoustu slov..

Další odpovědi
briketka10

v mailové poště tam se mi to
smajlíky jen hemží ☺ a tady
taky :DD

quentos

jo, pokud není zrovna ňáká oficiální :{)>
Doplňuji:
když tu není, tak si ho udělám, ne :{)> stejně by ten můj tady nebyl…

luckáá

Já už si bez smajlíků nemůžu ani psaní představit :) Dobře to vyjádří pocity :)

Anette

Samozřejmě,v téhle době to už ani jinak nejde :)

eso123

Smajlíky používám podle toho s kým mluvím.Když mluvím s přítelkyní tak smajlíky běžně používám :) .Když si píšu třeba s někým starším tak smajlíky nepoužívám.

Podle používání smajlíků se taky ukazuje vážnost konverzace. Tady mi nějak smajlíky nechybí,dle mého

redy

jo někdy stačej jen ty ptvůrky abysme pokecali :D

honzikd

Samozřejmě, žijeme přece v 21. století. Doporučuji vydatně používat tento: <|>, případně variaci: ↔ Dovede velmi zkrátit nepříjemnou komunikaci, např. s družkou, případně šéfem.

anonym

ano, používám 🙂…asi tak…

Jsemtady

Pouzivam, casto, rekl bych ze i v te oficialni komunikaci.

zjentek

smajly mám pro rozkošnou komunikaci ..pro úřady mám insultíky ,o