pusinka50

Používáte někdo v zimě vyhřívané sedačky do auta?

Jaký má sedačka, napájená ze „zapalovače“ v autě, vliv na rychlejší vybíjení baterie? Je nutné mít pro rychlejší ohřátí nastartovaný motor? Jak dlouho cca průměrně trvá, než se sedačka aspoň oteplí, aby řidič neusedl do studeného sedadla?

Alesh: mám právě hodně špatnou termoregulaci organismu a imunitu, při usednutí do auta je mi zima a zebe mě prdelka:-) Takže řešme odpověď na mé otázky:-)

Nejlepší odpověď
isteron2

Ohrievaciu podložku do sedadla používam, už dlhší čas. Som citlivý na studenú stoličku a hneď dostanem zápal až sedacieho nervu. V zime naštartujem v garáži, a až po naštartovaní zapínam ohrev na ľavom prednom sedadle. Po cca 300 m už môžem ohrev vypnúť, počas jazdy ohrievam len kabínu.

Další odpovědi
Kepler

Vliv na rychlejší vybíjení to určitě má, ve chvíli kdy nastartujeme a zhasne kontrolka dobíjení, jsme už v „kladné bilanci“. Bude-li následovat delší jízda, tím líp. Vyhřívání jsem sice nikdy nepoužíval, takže nevím jak dlouho ohřátí trvá, ale nemělo by to být nepříjemně dlouhé čekání. Hodně záleží na příkonu použitého vyhřívání.

Alesh

Jako muž nepoužívám, resp. ani je v autě nemám. Pokud máš v autě normální látkové sedačky a normální krevní oběh (prokrvení těla), pak je to podle mě naprostá zbytečnost, která jen zvyšuje zchoulostivění těla a tělu v konečném důsledku víc uškodí než pomůže. Otužování je zdravé, ne ohřívání .

Smode

Nepoužívám ale hlavně takovou věc naprosto nedoporučuji používat stylem odemknu auto, zapnu vyhřívání a až je nahřáto startuji – mohlo by se stát že vůbec neodjedeš. Startování vždy jako první, pak zapojit vyhřívání a hned jet. Sedačka se ohřeje časem. V tuhé zimě bys ani nepoznala že hřeje (bude mít velmi malý příkon) pokud bys na ní neseděla.
Mimochodem používal jsem dohřívací ventilátor do auta 120W 12V a je k ničemu.

P.s. taky mám osobní termoregulaci dosti špatnou a myslel jsem že jsem sám, takže nejsem, soucítím :)

dubraro

Používám, mám v autě přímo vestavěné vyhřívané sedačky a v zimě je mám zapnuté prakticky pořád. Auto se samo stará o to, aby se vyhřívání zapnulo až je k dispozici dostatek energie a jen když v sedačce někdo sedí.
BTW: Zánět varlat z podchlazení (močového měchýře u žen) je docela nepříjemná věc.

Kepler

Pusinko, s tím bodováním je teď trochu jinak. Je omezeno, každému účastníkovi můžeš dát jen dva body.

Jiří Bohumil

Výstižnou odpověď dal Kepler. pusinko50, já mu ten bod dal. Já to sice taky nepoužívám i když to, někde na půdě, dokonce mám, ale nepomohly by třeba teplý „podvlíkačky“? 🙂 Mě zas mrznou nohy a tak beru teplý boty.

pusinka50

Jsi tu nový. Ty můžeš dát každému v daný den pouze 5 bodů. Takže tys mohl dát Keplerovi, protože jsi ho očividně málokrát dnes hodnotil. Já mu dnes už 5 bodů dala a víc nemůžu.:-)

pusinka50

Podvlíkačky, jen to nééé.:-))

Dochy

Co máš proti módním doplňkům?? 😉

pusinka50

Smode: bohužel, ono se to dědí. Měla to matka, má to můj syn, i bratranec od sestry matky. Skoro nikdo neví, co špatná termoregulace těla znamená. Postiženému to ale dost komplikuje život Takže taky soucítím:-)

pusinka50

kepler: nemůžu ti dát bodík, „daný uživatel již dnes obdržel maixmální počet hodnocení“:-)

Kepler

S tím počítám, mně stačí tvůj kouzelný avatar 🙂

pusinka50

🙂 🙂