e1232851@trb

Používáte někdo ING konto? Jak jste s ním spokojeni? Jsou účtovány nějaké poplatky?

(popřípadě podílové fondy)

jak jste s ním spokojeni a jsou účtovány nějaké poplatky?

Nejlepší odpověď
cochee

ING konto je tak nějak „standardní“ spořicí konto. Poplatky „jen tak za nic“ účtovány nejsou, tuším že tam je poplatek třeba za poslání papírového výpisu (nepotřebuji) a jiné. Je strhávána srážková daň, což je daň z úroku (měsíčně připisovaného, i daň je měsíčně strhávána) a činí 15% z částky připisovaného úroku. Vzhledem k neustále se snižující inflaci české měny je neustále snižován úrok, nyní je naprosto směšný, 0,5% p. a. a to pouze u zůstatků do 300 000 Kč, nad 300 000 Kč je to jen 0,1% p. a. Jinak jak jsem napsal, je to spořicí účet a z toho titulu lze z něj odčerpávat prostředky pouze na jeden jediný běžný účet, který je s ním „spárován“ a ten se nazývá transakční účet. Toto odčerpání se děje standardní cestou, příkazem k úhradě přes internetové bankovnictví, přitom není žádná výpovědní lhůta a tento příkaz má standardní parametry vč. lhůt. Já jej používám jako jednoduché „odkladiště financí,“ nebo, chceš-li, „slamník,“ k doplnění ke službám běžného účtu.