IK

Používáte, nebo vám pomáhá povzbuzování typu „To zvládne každý!“?

Pustila jsem se do luštění Sudoku (oblíbená hračka), cítila jsem nadšení a pak jsem si všimla že v titulu je napsáno „To dokáže každý“ a moje nadšení značně ochladlo. Předpokládám že to souvisí s ješitností, ale nemá takovou ješitnost každý? Je možné aby taková hláška vůbec někoho povzbudila? Tak snadné to nebylo a já jsem pozorovala že svůj neúspěch nesu se značnou nelibostí, což jsem dřív nepociťovala. Víc by mi pomohlo kdyby napsali že jen trpělivost přináší růže.
Doplňuji:
Damiáno přesně tohle jsem potřebovala slyšet 🙂 i když to někoho vyprovokuje k akci tak výsledek je nad košem jasný 🙂

Nejlepší odpověď
Damiana

To je velká ponižovačka!
Jasně mi to naznačuje, že přece nemůžu být takový votroubek, abych nesložila třeba lodičku s pirátem, když je na obalu jasně napsáno, že to zvládne každý.
Zatmí se mi před očima a lepím jak ďas. Každý, každý – zní mi v uších. To znamená, že koráb už má naparáděný na poličce i náš zabedněný soused, který neumí ani odpovědět na pozdrav a dvakrát vám zamkne přímo před nosem. Určitě ho právě teď dostavěla i nějaká ta sociálněčerná famílie. V mých nejtemnějších myšlenkách se pirát na lodi už vyjímá i v pavilonu opic v pražské Zoo, které to jistě zvládnout také.
Svůj opatlaný výtvor, který ani při velké fantazii a spojení mysli všech lidí dobré vůle loď nepřipomíná (a piráta stačil napůl rozkousat, napůl sežrat pes) – hystericky, za doprovodu hlasitých nadávek, za které by se styděl i Jack Sparrow, zmuchlám a hodím do koše.
Neměly by se psát takové demotivující a pro některé choleričtější osoby (pro mě) popouzející věty.
Ještě, že na tom vypečeném obalu – to by mne rovnou kleplo – není malý dodatek: Zvládne to každý, a určitě lépe než ty! 🙂

Další odpovědi
iceT

Nepoužívám,ale ani sudoku neluštím,protože ho nikdy nedoluštím,takže úplně každý na to nemá.S trpělivostí to u mě nemá nic společného,na sudoku mi trpělivost chybí,ale zase jí přímo oplývám při piplačce s korálkama.

WeeBear

Nemůžu si pomoct, ale právě tohle by mě od konkrétního sudoku odradilo – netuším přesně proč, ale předem to vím.
Ano, je to celkem o ješitnosti. A máte pravdu i v tom, že přirovnání, které jste ke konci zmínila by mi tedy pomohlo víc, než uvedené.

Pravděpodobně tím chtěl autor naznačit úroveň začátečníků, ale zrovna tohle mi nepřijde jako zcela úplně adekvátní náznak.

Jinak za mě osobně, nic takového nepoužívám. Ani u ostatních, ani když chci k něčemu „vybičovat“ sebe. Nepřijde mi to jako spolehlivá metoda.

anonym

IK, to nemotivuje, ale naopak otravuje. Autor poznámky si zřejmě neuvědomil, že se dopouští pravého opaku.
Pokud to zvládne každý, proč by mne to mělo zajímat? V tom případě to znamená, že se nejedná o nic mimořádného a pro mne je to ztrátou času.
Pokud je to napsáno takhle, tak zatím nějak cítím ještě jedno slůvko, které se neodbytně hlásí, aby takovou poznámku doplnilo.
Sdílím s Vámi negativní postoj k takové poznámce. Není v pořádku.
Doplňuji:
Ad Damiana: klobouk dolů, parádněji by to napsat nešlo. Kam já se hrabu se svým každým blbcem?

Drap

Spíše to působí opačně.

terry

Nepoužívám a ani mě to nepovzbuzuje. Spíše naopak.

Amie

To je právě to – NIKDO není KAŽDÝ! Každý je svým způsobem jiný a když se řekne, to zvládne každý může to být pro někoho urážkou, že on nepatří mezi „elitu“, která to dokáže, nebo naopak, že je beznadějný když to nedokáže.
Sice na druhou stranu stranu, někdy to může povzbudi ve smyslu „to se stane každému“ při trapasu a tak. Ale při sudoku už ani nesleduji obtížnost. Ano, možná jsou pak těžší, ale stejně je každá ta doplňovačka krapet jiná a kolikrát se mi stalo, že jsem lehkou vyplnila špatně, kdežto ta těší dopadla v pohodě.

venkovan

Používám dost často. Naposledy když jsem měl na talíři čtyři čerstvé a teplé domácí jitrničky a měl jsem pocit, že je jich na mne moc.

Damiana

Ad IK a Očko: Díky za pozornost. 🙂 Ale já tohle fakt zažívám…:-)))))

anonym

Damiano, tím jste jako člověk spoustě lidí o moc sympatičtější. A popsat takhle krásně, co se v takové chvíli ve Vás děje, tak to je opravdové umění. Má to jiskru, skvělý styl a je tam tolik zdravého humoru, že to vypadá na otisknutí v novinách. Na Vašem místě bych to někam do redakce poslala. Pobavila jste nás na odpovědích, proč ne další lidi? Mně se to moc líbí. K tomu se budu vracet, když mi bude „šoufl“. Díky.

IK

Úplně souhlasím s paní Očko, úplně jsem to viděla před očima. Kdybych to měla takhle prožívat, tak to se mnou sekne, ale pochopila jsem proč někteří lidé úplně vzdávají různé činnosti. Bylo to pro mne nepochopitelné. Myslím že by mi stačil jeden takový zážitek abych na věc už nikdy nesáhla.

Damiana

Díky Očko za nápad s tiskem, ale v mém případě by to bylo nošení sov do Athén…:-)