terry

Používáte na štědrovečerní večeři sváteční talíře a příbory?

Doplňuji:
To, že lidi stolují celý rok slušně, neznamená, že pro zvláštní přáležitosti nemají „sváteční“ talíře, příbory, mísy apod.
Může to být třeba servis po babičce nebo talíře, které se nám obzvlášť líbí.
A ani plastové příbory nesjou všechny stejné. Některé vypadají a jsou naprosto luxusní. Dřevěné mají kratší životnost a myslím, že už vyšly z módy. My používáme celokovové ceý rok.

Nejlepší odpověď
Pájo

Ano, vše, jak píšeš.
Každému pod talíř ještě šupinu, minci, kousek látky a cukroví.
Doplňuji:
Šupina, mince – ty jsou jasné. Malý ústřižek látky, se také snadno vejde. Co se týče cukroví tak se také vždy malý kousek najde nebo odlomí. Dělala to už naše prababička. Má to každému zajistit štěstí a hojnost všeho.

Další odpovědi
redy

tohle bejvávalo u babičky sváteční servis,ubrus pokoj a nevím co ještě
dneska je normální že lidi stolujou celorok slušně žádný votlučený talíře příbory s plastovou rukojetí to už se ani nepoužívá

si myslím

Drap

Ano, jak píšeš, včetně svátečního skla.

manon

Stolujeme celý rok celkem jako lidi :), ale ten servis po babičce právě používáme jen párkrát do roka (mimo jiné o Vánocích) – s terinou, masovými talíři, omáčníkem a mísou na salát. Stůl je nazdobený a kapří šupinka pod talířem.

anonym

Nepoužíváme a vlastně ani nemáme žádné sváteční nádobí.
Doplňuji:
redy, příbory s plastovou rukojetí ještě máme a i používáme.

Conchus

Ani ne. My máme svátek 365 dnů do roka.

bestanswer

jenom talíře …

anonym

My také jíme celý rok z kovových talířů. Já bych ale raději porcelán, to stříbro se musí potom dlouho leštit.

beri49

Hele „terry“ už tady nějaký čas „funguješ“, tak se divím takové otázce. Jinak není nad 20 dkg vlašáku na papíře a k tomu 3 rohlíky… Hlavně, že jsi položila „zajímvou“ otázku

SuzanKa

Ju, ten je ale hezký. Díky moc za info, docela jsi mě inspirovala 😛 už jsem něco na zgastro.cz objednala :)

Pajka.111

Manžel miluje steaky a maso vůbec. Čili pro nás byla nutnost mít doma steakový příbor. Koupili jsme tento https://www.zgas­tro.cz/jidelni-nerezove-pribory/168-steakovy-pribor-sada-5999056771123.html a jsme spokojeni.

modrokakocka

my teda doma jo. koupila jsem letos na vánoce nové prostírání, kompletní. sice to bylo dražší, ale zase to budeme mít na delší dobu :)

Sonka Pop

Ahoj, ano… Koupila jsem si letos nové příbory i nádobí a ty budou právě jen na sváteční příležitosti, jakou jsou vánoce :) Podle mě to je hezké, dává to tomu večeu takový nádech výjimečnosti.

XenieRo

Je to je hezke. Taky to tak máme. My ale používáme staré příbory, které jsou opravdu jen na tyto příležitosti. Vy máte jaké? A kde jste je koupili?

terry

beri49 – ty tady ale moc dlouho nefunguješ. tak přestaň prudit a nekomentuj otázky, které zajímají mně a tebe ne.

beri49

Už jsem tu kdysi fungoval a nyní jsem doufal, že to bude lepší, ale je to pořád stejné…

beri49

P.S. ne všechno se dá z profilu vyčíst, bohužel.

manon

beri49: A víš, že ta otázka vůbec není nezajímavá? Kdyby odpovědělo víc lidí, byla by to zajímavá sonda do dnešních domácností. V období celospolečenské frustrace by bylo zajímavé vědět, kolik lidí dokáže udělat nějaké překvapení nebo příjemno pro své blízké – jen tak, ne že by museli – dokáže myslet na společné posezení víc než že jen zařídí, aby na stůl donesli kus smažené ryby se salátem. Půvab těch „pičičandiček“ navíc je právě v něčem, co vůbec není nedůležité. Stejně jako je rozdíl v tom, zda vánoční dárky zabalíš a dáš pod stromeček nebo je strčíš někomu do ruky v igelitce. Nestřílí se z toho, není to nejdůležitější na světě, ale až se vše tohle z našich životů vytratí, bude hůř než je teď. Je důležité, v šem vyrůstají naše děti. Na tom závisí, v čem budou vyrůstat jejich děti. Až lhostejnost a pohrdání vším milým zahltí naše rodiny, bude na čase říct ámen :)

redy

pájo to všecko narveš pod talíř? :D

Pájo

jj

manon

To cukroví a kousek látky neznám :)