Avatar uživatele
terry

Používáte na štědrovečerní večeři sváteční talíře a příbory?

Doplňuji:
To, že lidi stolují celý rok slušně, neznamená, že pro zvláštní přáležitosti nemají „sváteční“ talíře, příbory, mísy apod.
Může to být třeba servis po babičce nebo talíře, které se nám obzvlášť líbí.
A ani plastové příbory nesjou všechny stejné. Některé vypadají a jsou naprosto luxusní. Dřevěné mají kratší životnost a myslím, že už vyšly z módy. My používáme celokovové ceý rok.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? manon, Salio, Pájo, redy, anonym před 4110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, vše, jak píšeš.
Každému pod talíř ještě šupinu, minci, kousek látky a cukroví.
Doplňuji:
Šupina, mince – ty jsou jasné. Malý ústřižek látky, se také snadno vejde. Co se týče cukroví tak se také vždy malý kousek najde nebo odlomí. Dělala to už naše prababička. Má to každému zajistit štěstí a hojnost všeho.

Upravil/a: Pájo

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?terry Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

tohle bejvávalo u babičky sváteční servis,ubrus pokoj a nevím co ještě
dneska je normální že lidi stolujou celorok slušně žádný votlučený talíře příbory s plastovou rukojetí to už se ani nepoužívá

si myslím

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, jak píšeš, včetně svátečního skla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Stolujeme celý rok celkem jako lidi :), ale ten servis po babičce právě používáme jen párkrát do roka (mimo jiné o Vánocích) – s terinou, masovými talíři, omáčníkem a mísou na salát. Stůl je nazdobený a kapří šupinka pod talířem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nepoužíváme a vlastně ani nemáme žádné sváteční nádobí.
Doplňuji:
redy, příbory s plastovou rukojetí ještě máme a i používáme.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Ani ne. My máme svátek 365 dnů do roka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bestanswer

jenom talíře …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

My také jíme celý rok z kovových talířů. Já bych ale raději porcelán, to stříbro se musí potom dlouho leštit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beri49

Hele „terry“ už tady nějaký čas „funguješ“, tak se divím takové otázce. Jinak není nad 20 dkg vlašáku na papíře a k tomu 3 rohlíky… Hlavně, že jsi položila „zajímvou“ otázku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Ju, ten je ale hezký. Díky moc za info, docela jsi mě inspirovala 😛 už jsem něco na zgastro.cz objednala :)

před 1563 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Manžel miluje steaky a maso vůbec. Čili pro nás byla nutnost mít doma steakový příbor. Koupili jsme tento https://www.zgas­tro.cz/jidelni-nerezove-pribory/168-steakovy-pribor-sada-5999056771123.html a jsme spokojeni.

před 1581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

my teda doma jo. koupila jsem letos na vánoce nové prostírání, kompletní. sice to bylo dražší, ale zase to budeme mít na delší dobu :)

před 1918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Ahoj, ano… Koupila jsem si letos nové příbory i nádobí a ty budou právě jen na sváteční příležitosti, jakou jsou vánoce :) Podle mě to je hezké, dává to tomu večeu takový nádech výjimečnosti.

před 1944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Je to je hezke. Taky to tak máme. My ale používáme staré příbory, které jsou opravdu jen na tyto příležitosti. Vy máte jaké? A kde jste je koupili?

před 1913 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

beri49 – ty tady ale moc dlouho nefunguješ. tak přestaň prudit a nekomentuj otázky, které zajímají mně a tebe ne.

před 4108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beri49

Už jsem tu kdysi fungoval a nyní jsem doufal, že to bude lepší, ale je to pořád stejné…

před 4108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beri49

P.S. ne všechno se dá z profilu vyčíst, bohužel.

před 4108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

beri49: A víš, že ta otázka vůbec není nezajímavá? Kdyby odpovědělo víc lidí, byla by to zajímavá sonda do dnešních domácností. V období celospolečenské frustrace by bylo zajímavé vědět, kolik lidí dokáže udělat nějaké překvapení nebo příjemno pro své blízké – jen tak, ne že by museli – dokáže myslet na společné posezení víc než že jen zařídí, aby na stůl donesli kus smažené ryby se salátem. Půvab těch „pičičandiček“ navíc je právě v něčem, co vůbec není nedůležité. Stejně jako je rozdíl v tom, zda vánoční dárky zabalíš a dáš pod stromeček nebo je strčíš někomu do ruky v igelitce. Nestřílí se z toho, není to nejdůležitější na světě, ale až se vše tohle z našich životů vytratí, bude hůř než je teď. Je důležité, v šem vyrůstají naše děti. Na tom závisí, v čem budou vyrůstat jejich děti. Až lhostejnost a pohrdání vším milým zahltí naše rodiny, bude na čase říct ámen :)

před 4109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

pájo to všecko narveš pod talíř? :D

před 4112 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

jj

před 4110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

To cukroví a kousek látky neznám :)

před 4110 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek