Avatar uživatele
terry

Používáte ke květinám ty zalévací baňky? Jste spokojení?

Doplňuji:
Je to skleněná nebo um.hmotná baňka s dlouhou tenkou „nožičkou“, která se zapíchne do hlíny v květináči a jak hlína vysychá, z baňky se doplňuje voda.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Illines, anonym před 4019 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Můžete být trochu konkrétní?
Těžko říci, co myslíte těmi „zalévacími baňkami ke květinám“…(?)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

tak to asi nejspíše bude dobré na rostliny, které mohou a musí žít ve věčně vodou nasáté zemi, ne? Takže vlastně princip bude ten, že při částečném proschnutí zeminy nedoléváš vodu do hlíny, ale do „baňky“, toť vše, spotřeba vody se nemění. Výhodou může být přehled o množství vody v zemině, jelikož přes průsvitnou baňku je vidět hladina vody ,)
Doplňuji:
..takže jak píše IIIines, práce s čistotou navíc ,)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Illines

Vyplati se,kdyz se jede na dovolenou ci jinak na delsi dobu se opusti byt.Jinak podle mne ,nejsou treba,casem se zapatlaji a voda v nich se na parapete ohriva dost,coz neni pro kvetinu vhodne.Ale kazdy dle sveho uvazeni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vím, co myslíš. Jsou to skutečné skleněné kouličky, ale zkušenost s tím žádnou nemám. Došel mi nabídkový katalog a ještě jsem se nerozhodla objednat si je. Upřímně vzato řeším jiné finanční záležitosti než objednávání novinek.
Doufala jsem, že se zde dočtu o něčích zkušenostech s nimi, kdybych v budoucnu o jejich koupi uvažovala.
Při nejmenším vypadají hezky. Asi bych, terry, jednu-dvě zkusila a podle toho zvažovala, zda to stačí, nebo jestli jich objednám více.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Je to právě o tom, že málo květin vydrží být zalitá a mít mokrou či vlhkou zeminu každý den po všechny dny. Takže otázka je, kdy začne propouštět baňka vodu, když zemina trochu vyschne nebo až už bude suchá? Jak píše Zjentek, myslím, že tyto baňky jsou dobré jen pro květiny, které vyžadují stálou závlahu. Při jejich pravidelném užívání tipuju, že spíš kytky shnijou. Spíš bych volila možnost je využít pouze na více než 14 denní dovolenou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
babigaby

Používám a jsem spokojená. Pokud musím odjet, zeliji květiny a naplním baňky. Klidně týden vydrží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

To, že by se voda hodně ohřívala mě vůbec nenapadlo.
Illy, díky za postřeh.

před 4019 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Illines

terry neni zac,videla jsem to u sousedky,ze zacatku nadsena,ale potom to letelo.Voda horka-na parapetu,kdyz voda pomalu kvetina odebirala vodu,v bance vo da zezelenala svetlem.Je to jen tahak na penize.A ocisteni ani nemluvim.

před 4019 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek