ReHu

Používáte doma máslo ghí? Děláte si ho sami nebo kupujete?

Nejlepší odpověď
briketka10

Používala bych ho, kdyby nebylo, tak drahé
je moc zdravé a vyrobit bych si ho taky mohla,
ale na mléko mám alergii, jinak máslo nemám
ráda kupuju sýry a smažím na olivovém oleji.

Další odpovědi
quentos

To slyším poprvé, ač jsem fandou této výživy odpradávna… takže zatím nepoužívám, ale díky za tip.

hanny 2

Jednou jsem toto máslo zkusila „přepustit“ doma,v obchodě je drahé a tolik peněz bych za to nedala.Ale v délce přípravy je rozdíl a podle toho taky kvalita.Dělala jsem tu „rychlovku“ a zase takovej zázrak se mně to nezdálo. 5 – 8 hodin na to nemám čas – viz recept – http://www.to­precepty.cz/re­cept/31594-ghi-prepustene-maslo/

Zrovna,když jsem to měla čerstvě vyrobené v ledničce,vyšel někde článek o nezdravých tucích a jeden z nich bylo toto přepuštěné máslo ghí.Tak to jsem z toho byla fakt blázen a od té doby jsem to nedělala.

RyuzakiKate

Jo, je výborný, nesmažím na něm vše, ale s radostí pak ten nůž eště olíznu :P

ReHu

hanny – podle receptu by se ten 8 hodinový proces měl opakovat 3× 🙂

hanny 2

Jéééžiš ReHu,to bych se na to teda mohla........!

ReHu

🙂 🙂 🙂
Prý ho mají v Lidlu. Tak mrknutí za kolik a ochutnám.

hanny 2

Do Lidla chodím nakupovat,tak mrknu taky!

ReHu

Briketko, moc tomu nerozumím. Koupila by sis ho, kdyby nebylo tak drahé, přestože máš na mléko alergii?

briketka10

právě, proto, že mám na mléko alergii, když
jsem se dozvěděla, že se vyrábí z mléka stejně,
jako quentos jsem o tom másle v životě neslyšela
ten název jsem hledala na internetu i výrobu 😁