terry

Používáte doma do některých receptů medvědí česnek? Do kterých? Díky.

Doplňuji:
Drape, používáš cibuli i nať? Obojí chutná po česneku? Pěstuješ ho doma? Dík.

Nejlepší odpověď
Drap

Používám všude kam má přijít česnek a někdy i do těch, kam se normálně nedává. Když je sezona dělávám si zásobu i do mrazáku. Nejraději bych ho používal celoročně.
Doplňuji:
Hlavně nať. Cibulka je příliš malá na potřebu, i když ji lze použít. Pokud se cibulka vytrhne, tak dál samozřejmě neroste. Doma nepěstuji, sbírám v lese.

Další odpovědi
dagry

Ne, nevím kde ho sehnat. Používám česnek normální a to hodně.

beer

Ne.
V mém dětství toho rostlo v blízkém hájku plno a nevzpomínám si, že by moje moudrá a šetrná babička tuto rostlinku používala.. Později jsem její návyky získal i já. Takže používám ten náš, „modrý“ česnek a módním vlnám nepodléhám ))
Na netu najdeš receptů na použití mdvědího česneku spoustu.
Jinak to roste zjara, často ve vlhkých lužních hájích a lze pěstovat i doma:
http://www.jak­bydlet.cz/cla­nek/552_cesnek-medvedi-a-jeho-pestovani.aspx

briketka10

nepoužívám, myslím si, že bych si ho v lese spletla z jinou bylinou..
dá se použít do polévky, omáčky a pod maso..

Conchus

Jasně. Skoro do všeho. Jen do krupičné kaše nikoliv, ale tu stejně nevaříme.

gepik

V sezoně jej jím taky ke všemu, přikusuju ke každému chlebu, výborný je zelený salát nebo ho vařím jako špenát.