Kcko

Používám satelit, musím platit poplatky ČT?

Ahoj,

přestěhovali jsme do vlastního rodinného domku, pořídili jsme si satelit (UPC Freesat) a soused vedle nás, který ho nemá, řeší poplatky za TV České televizi.

Musím taky, nebo se to týká jen analogu, nebo jak to je? V bytě v pronájmu jsem tohle vlastně nikdy neřešil a u rodičů taky nevím, jak už to bylo. Jedná se vlastně „jen“ o 135 Kč, ale za satelit pouze o 80 Kč víc a nechce se mi platit něco, co bych nemusel. Jak to prosím je?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Máš TV přijímač = platíš poplatky.

Další odpovědi
brillant

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=kon­cesion%C3%A1%C5%­99sk%C3%A9+po­platky&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

anonym

Klaproth, platíš, i když nemáš TV. Oni to berou, že pokud máš zavedený el. proud, platíš!

Dochy, kde vidíš v mé odpovědi, že nemám TV? Mám a dokonce i v kotelně!

Kdo MUSÍ odvádět televizní/roz­hlasový poplatek

Fyzická nebo právnická osoba, která vlastní, případně aspoň 1 měsíc používá televizní/roz­hlasový přijímač. Platit musí také majitel počítače s televizní kartou, USB tv tunerem nebo technologií IPTV. Domácnost odvádí maximálně 1 televizní a rozhlasový poplatek, zatímco firma posílá peníze za každý svůj přijímač, který používá v souvislosti s podnikáním.
Za jistých okolností musí televizní a rozhlasový poplatek odevzdávat každý odběratel elektřiny, připojený k distribuční soustavě. Pokud vám ČT nebo ČRo doručí výzvu k platbě, máte do 30 dnů odpovědět písemným čestným prohlášením, že přijímače nevlastníte ani nepoužíváte. Jinak budete automaticky zařazení mezi koncesionáře.

Zdroj: http://kupnisi­la.cz/televiz­ni-rozhlasovy-poplatek/

Dochy

Kcko: Máš-li přijímač schopný příjmu TV, pak platíš TV poplatky (existují vyjímky tuším pro slepé a možná ještě nějaké další). Platí se pouze jednou za celou domácnost.

Barbakan: Kecáš. Pokud nemáš TV a platíš, jseš trouba. Nebo fanda České televize (ale pak nechápu proč nemáš TV). TV pouze v jisté kampani porovnávala seznam TV-nepaltičů se seznamem odběratelů elektřiny a snažila se nelegální neplatiče k placení dohnat. Existence elektrické přípojky nikoho k placení TV koncesionářského poplatku nezavazuje.

da ny

Nesměšovat 2 rozdílné poplatky! :D
>>>>>>>>>>>>>­>>>>>>>>>>>>>>
Prostřednictvím Satelitu, UPC, STA, O2, také různých regionálních společnosti
apod. získáváte
poskytovatele TV signálu (anténa), díky ktermu můžete sledovat televizní programy na svém TV přijímači. Za zprostředkování této služby společnosti platíte.
Koncesionářské poplatky platíte ze zákona za Český rozhlas a ČT, protože máte televizní přijímač, na kterém máte možnost sledovat programy produkované/vy­sílané ČT.
Jsou to tedy 2 různé poplatky za rozdílné služby.

lexx

ale houby…TV nemám a koncesi neplatím, Vy platíte silniční daň bez vlastnictví auta ?

Hans51

To lexx:

Silniční daň není vázána na vlastnictví automobilu. Daňová povinnost vzniká v případě, kdy byste používal silniční motorové vozidlo nebo přípojné vozidlo k podnikání, případně jiné samostatné výdělečné činnosti.

Bez ohledu na užití k podnikání jsou předmětem silniční daně vozidla s největší povolenou hmotností alespoň 12 tun určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v ČR.

mosoj

Ano, koncesi !! platíš. Z tvého příspěvku vyplývá, že přijimač používáš.
http://kupnisi­la.cz/televiz­ni-rozhlasovy-poplatek/

Dochy

da ny:
Možná se mýlím, ale já to chápu tak, že poplatek se platí případě že je v domácnosti TV přijímač – zařízení schopné příjmu pozemního TV signálu. Pokud bude mít pouze satelitní přijímač a k němu připojen monitor bez TV tuneru, možná platit nemusí.
Určitě nemusí plati pokud má pouze počítač s monitorem a na ČT kouká z nějakého streamu

led

Neplatí u vás (v ČR), že pokiaľ dôchodca býva sám, bez osoby s vlastným príjmom – zárobkom, neplatí koncesiu? Pretože na Slovensku to tak platí.

Dochy

dle https://tvp.ces­katelevize.cz/Sta­ticPages/FAQ.as­px?id=10
domácnosti ve kterých jsou pouze osoby s úplnou či praktickou hluchotou či slepotou a domácnosti kde součet čistých příjmů je pod 2,15 násobek životního minima…

Kcko

Všem díky za užitečné informace.

Dochy

Barbakan: Víš co je podmiňovací spůsob? „Pokud nemáš TV…“
a dále.. „Za jistých okolností… Pokud vám ČT/ČRo doručí… <Stačí poslat čestné prohlášení…>“ je naprosto něco jiného než:„Platíš i když nemáš TV“

anonym

Já mám nějaký podmiňovací s(z)působ, však víš kde.

Dochy

Mnojo… To pak ale… Pokud máš podmiňovací způsob já-vím-kde, pak se nesmíš divit, že se z toho my-víme-co 😉