LucinkaLLL

Používají se v 8. třídě..

Používají se v osmé třídě (začátek 8.) k počítání druhé odmocniny tabulky a kalkulačky, nebo se počítá z hlavy..

Nejlepší odpověď
anonym

Běžně jsem je používali a to byly 70 léta, akorát při písemkách a čtvrtletích pracích nebyly dovoleny s výjimkou matematickofy­zikálních tabulek.

Další odpovědi
bolak

Pokud jde o celý čísla, tak je to v podstatě malá násobilka a ta se učí ve 3. třídě, nebo ne?

2×2=4
3×3=9
4×4=16

…a tak dále. A počítání odmocnin se snad neučí ani na střední, natož z hlavy, takže toho bych se nebál..

Bobík147

V osmé třídě jsem byl před pěti lety, a většinou se používaly tabulky. Z hlavy se dají spočítat odmocniny, ze kterých vyjde celé číslo, např. odmocnina ze 4, 49, 169, 225, 10000 atd. Nevím, zda se povolují i kalkulačky, ale v osmé třídě nejsou příklady tak složité, aby nešly spočítat pomocí tabulek.

M.

Řekla bych, že to je od školy. My jsme měli kalkulačky od devítky, protože by to bylo hrozně na dlouho (hlavně u sinus, cosinus a tangens). Tabulky od osmičky.

Irisa

Druhé mocniny od 1 do 20 se učíte z hlavy, když pod ně dané číslo nespadá, nebo jde o nějaké víc než trojciferné tak je klidně použijete. Učitelé rádi upřednostňují tabulky a schválně rozdávali tak primitivní kalkulačky, že ani nemají odmocniny :D
(my je používali i teď a to jsem bývalá deváťačka :D)

anonym

Já nyní 8. třídu ukončila a u nás se používaly tabulky a hlava, občas u složitějších čísel je povolena kalkulačka, ale kalkulačka NESMĚLA být použita při testu.