Avatar uživatele
LucinkaLLL

Používají se v 8. třídě..

Používají se v osmé třídě (začátek 8.) k počítání druhé odmocniny tabulky a kalkulačky, nebo se počítá z hlavy..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3952 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Běžně jsem je používali a to byly 70 léta, akorát při písemkách a čtvrtletích pracích nebyly dovoleny s výjimkou matematickofy­zikálních tabulek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Pokud jde o celý čísla, tak je to v podstatě malá násobilka a ta se učí ve 3. třídě, nebo ne?

2×2=4
3×3=9
4×4=16

…a tak dále. A počítání odmocnin se snad neučí ani na střední, natož z hlavy, takže toho bych se nebál..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bobík147

V osmé třídě jsem byl před pěti lety, a většinou se používaly tabulky. Z hlavy se dají spočítat odmocniny, ze kterých vyjde celé číslo, např. odmocnina ze 4, 49, 169, 225, 10000 atd. Nevím, zda se povolují i kalkulačky, ale v osmé třídě nejsou příklady tak složité, aby nešly spočítat pomocí tabulek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

Řekla bych, že to je od školy. My jsme měli kalkulačky od devítky, protože by to bylo hrozně na dlouho (hlavně u sinus, cosinus a tangens). Tabulky od osmičky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irisa

Druhé mocniny od 1 do 20 se učíte z hlavy, když pod ně dané číslo nespadá, nebo jde o nějaké víc než trojciferné tak je klidně použijete. Učitelé rádi upřednostňují tabulky a schválně rozdávali tak primitivní kalkulačky, že ani nemají odmocniny :D
(my je používali i teď a to jsem bývalá deváťačka :D)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já nyní 8. třídu ukončila a u nás se používaly tabulky a hlava, občas u složitějších čísel je povolena kalkulačka, ale kalkulačka NESMĚLA být použita při testu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek