Pokročilý

Používají se v 8. třídě..

Používají se v osmé třídě (začátek 8.) k počítání druhé odmocniny tabulky a kalkulačky, nebo se počítá z hlavy..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Běžně jsem je používali a to byly 70 léta, akorát při písemkách a čtvrtletích pracích nebyly dovoleny s výjimkou matematickofyzikálních tabulek.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud jde o celý čísla, tak je to v podstatě malá násobilka a ta se učí ve 3. třídě, nebo ne?

2x2=4
3x3=9
4x4=16

...a tak dále. A počítání odmocnin se snad neučí ani na střední, natož z hlavy, takže toho bych se nebál..

Pokročilý

V osmé třídě jsem byl před pěti lety, a většinou se používaly tabulky. Z hlavy se dají spočítat odmocniny, ze kterých vyjde celé číslo, např. odmocnina ze 4, 49, 169, 225, 10000 atd. Nevím, zda se povolují i kalkulačky, ale v osmé třídě nejsou příklady tak složité, aby nešly spočítat pomocí tabulek.

Bronzový

Řekla bych, že to je od školy. My jsme měli kalkulačky od devítky, protože by to bylo hrozně na dlouho (hlavně u sinus, cosinus a tangens). Tabulky od osmičky.

Pokročilý

Druhé mocniny od 1 do 20 se učíte z hlavy, když pod ně dané číslo nespadá, nebo jde o nějaké víc než trojciferné tak je klidně použijete. Učitelé rádi upřednostňují tabulky a schválně rozdávali tak primitivní kalkulačky, že ani nemají odmocniny :D
(my je používali i teď a to jsem bývalá deváťačka :D)

Pokročilý

Já nyní 8. třídu ukončila a u nás se používaly tabulky a hlava, občas u složitějších čísel je povolena kalkulačka, ale kalkulačka NESMĚLA být použita při testu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.