Stingo

Používají i v jiných zemích na paragony termopapír?

Jednou nám říkala školitelka, že chtěla nechat zákonem zakázat používat termopapír na účtenky kvůli špatné průkaznosti těchto dokladů v účetnictví. A bylo jí doporučeno, ať to nechá být, protože by mohla přijít k úrazu nebo o život díky jakémusi lobby na výrobu pokladen, které jiný než termopapír neakceptují.
Tak by mě zajímalo, jak je to v jiných zemích Evropy.
Doplňuji:
Existujou pokladny i na klasický papír, ale jak je vidět, tak je to postavené na hlavu všude. Ono je totiž zakázáno účtovat ofocené daňové doklady, ale tuto účtenku je třeba ofotit, jinak na ní nic za pár měsíců nebude vidět.

Nejlepší odpověď
anonym

Stejné (a nejen v Evropě) – přece si nemyslíš, že termotiskárny jsou vyráběny speciálně pro Česko…
😉
Doplňuji:
Termotiskárny mají levný tisk a jsou spolehlivé (tedy proto jsou – zřejmě, využívané na tisk účtenek) – jejich výrobce (a prodejce a uživatele) – samozřejmě, archivace účtenek nezajímá.
Pokud je s ní nespokojený kupující, má možnost si ´vyptat´ jiný doklad (fakturu, pokladní příjmový doklad…) – to je zase jeho zájem a jeho zodpovědnost – fakt netuším, proč by se takovými prkotinami měl zabývat parlament (navrhovat a schvalovat takový zákon).
___
Samozřejmě, že se mohou zaúčtovávat ofocené doklady (kopie) – ale dotyčný musí mít někde uschované i jejich originály…
😉

Další odpovědi
zzzzz

Nedávno jsem to tu také řešila, myslím si, že je to opravdu loby a navíc, prodejci vyhovuje, když nemáš účet. Bylo by super zavést registrace, tak jako v Chorvatsku

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/blednou-vam-uctenky