leporela22

Používá se v angličtině pro budoucí čas Going to?

Dobrý den, potřeboval bych poradit s anglickým jazykem, konkrétně s budoucím časem. Vím, že se používá WILL, ale četl jsem i o GOING TO ovšem jen někde. Někde není ani zmíněné. Učím se ze dvou zdrojů a v jednom není ani zaznamenaný v druhým zase podrobně. Jako třeba tady http://www.hel­pforenglish.cz/ar­ticle/20070528­02-budouci-cas potom se učím ještě z jednoho programu „angličtina za 30 dní“ a tam to není. Takže je lepší to používat, nebo na tom tolik nezáleží?

Odpovědi
Gestas

V reálu na tom tolik nezáleží, budou ti rozumět i když použiješ špatný tvar. Nicméně going to se používá, když už je to vcelku jisté, že to uděláš (ale ne naprosto-pak se použije přítomný průběhový), zatímco will se používá, když to úplně jisté není..

Kulpix

Going to se používá, jako že se chystám něco udělat, že se to jistě stane.