Používá se opravdu k ovládání lidstva strach?

Doplňuji:
A tím jsem myslel i zastrašování na doposud volném Internetu. Odkaz k upřesnění co jsem měl na mysli uvádím až teď. E-strach všude, důkladný a častý. Čím víc, tím líp.

http://techne­t.idnes.cz/drza-stranka-odhali-piraty-i-na-ceskych-uradech-co-praskne-na-vas-p8z-/sw_internet.as­px?c=A111219_171254_sw_in­ternet_pka

Nejlepší odpověď
Pájo

Ano. Strach (a hrozby), nevědomost (nevzdělanost), slepá víra (vhodnou autoritou živená fantazie), vštípené „vzorce chování a hodnot“… to vše se používá k ovládání jednotlivců i davů, potažmo lidstva…už od nepaměti.

Další odpovědi
MILAN1961

Ano,za každého režimu,v každé době za každého vládce

venkovan

Bič a cukroví. + lze vsadit na závist.

arygnoc

asi ano, strach je dokonalý ovladač.