Glorien11

Používá Ota Pavel ve svých povídkách nějaká schémata?

Dobrý den, před pár dny jsem mé učitelce dala můj čtenářský deník (četla jsem Smrt krásných srnců od Oty Pavla). Ona mi ho po několika dnech vrátila s otázkami:

  1. Zajímalo by mě, jestli ty povídky mají nějaká schémata, které by O. Pavel používal?
  2. Víte něco, co by si přenesl ze svých povídek o sportovcích do druhé fáze své tvorby – povídek o jeho rodině.

Nic jiného, než Smrt krásných srnců jsem od Oty Pavla nečetla, takže na to neumím odpovědět. Poradil byste mi, prosím, někdo. Hledala jsem na internetu, ale nic jsem nenašla. Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě jde o Otu Pavla.

Sportovní reportáž – Dukla mezi mrakodrapy – Úspěšné tažení Dukly – šla za svým cílem – vztahy mezi hráči – fanoušci – vítězství

Podobné schéma, které se opakuje i v souboru Smrt krásných srnců

Leo Popper – jde úspěšně za svým cílem – (např. prodej vysavačů, lov srnce, výlov rybníka atd.) – ví si rady – má svou taktiku – neztrácí naději – vztahy mezi lidmi – podpora rodiny i dalších – dosáhne vítězství. I když v poslední povídce už domů nikdy nepřijde …