ReHu

Použití žehličky?

Místo zaplacení dluhu jsem dostala žehličku. Tefal Ultragliss Diffusion 80.
Zcela vpředu je štíhlý knoflík na pohyb do stran, pod ním nápis anti-calc, + a -.
Nevím, co má za fci.
Můžete mi, prosím, poradit?
Děkuji.
Doplňuji:
GangstaHelper – přidáváte třeba trochu octa? Nejsem si jistá, jestli se pouze ohřátím a vylitím vod.kámen odstraní.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Anti-calc je funkce odstraňování vodního kamene a dalších nečistot.

Do žehličky dáme vodu po max. rysku. Nastavíme na max. teplotu a počkáme až se zcela ohřeje (zhasne kontrolka). Pak dáme žehličku např. nad vanu a držíme tlačítko AntiCalc, než se všechna voda vypustí.

Dejte pozor, ať se neopaříte!

Takto se to dělá na naší žehličce Philips. Funkce se tam jmenuje úplně stejně.

Jen nevím, co znamená to + a -.

My nepřidáváme nic, myslím si, že to v návodu i zakazují. Čištění jsem dělal jen jednou ze zvědavosti. U nás je velmi málo vodního kamene.

Další odpovědi
elektrikář

Je prášek nebo roztok na čištění žehličky k mání v drogerii. Může se použít octová voda zapnout a propařit. Vypláchnout čistou vodou. Knoflíky na žehličce mají zřejmně regulovat množství páry.Pokud najdete šíkovného prodavače v elektře jistě vám rád poradí