Focete

Použití mého jména

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak mám postupovat. S bývalým manželem jsme měli jeden společný účet, který mu po rozvodu zůstal – ale já tam nadále i přes urgence figuruji jako spolumajitelka a ručitel účtu. V bance mi řekli, že výmaz můžou udělat jen oba majitelé, tedy já a exmanžel. Jenže on mi dělá zle a nechce dát souhlas k vymazání mého jména. Jak mám postupovat prosím ?
Doplňuji:
S výše uvedenými dokumenty o kterých jste psala, jsem zašla na banku, kde mi řekli, že k vymazání je potřeba souhlas obou majitelů účtu. Na účtě ke dnešnímu dni není žádný dluh, účet je v několika tisícovém plusu, ale já bych nerada se do budoucna dostala do nepříjemností a také, pokud by si exmanžel chtěl brát půjčku, nerada bych někde figorvala jako ručitel. Bohužel exmanžel se mnou prostě na tohle téma nekomunikuje…

Nejlepší odpověď
kropitko

Podle toho,co píšete to vypadá,že máte na tomto účtu nějakou půjčku,viz.ci­tuji…figuruji jako spolumajitelka a ručitel účtu.
Pokud jste rozvedeni a máte vyřešený majetek po rozvodu,tak já bych zašla do té banky,tam jim předložila dokument od soudu o majetkovém vyrovnání(pra­vomocný),kde bude napsáno,že je po rozvodu účet manžela a tedy i případné dluhy…pak podle mého žádný souhlas bývalého nepotřebujete.

Tak já bych asi napsala dopis,kde bych uvedla důvod,proč nadále nechci být spolumajitelem účtu,přiložila bych dokumenty. Napsala bych jim to tak ,jak jste napsala tady,že bývalý nekomunikuje,že se obávám možných dluhů,no a uvidíte.

Jinak možná poradí Standa