Pokud vyndám obyčejnou zářivkovou trubici ze stropního osvětlení a nahradím ji LED trubicí, bude trubice svítit?

Pokud vyndám obyčejnou zářivkovou trubici ze stropního osvětlení (startér, tlumivka, nebo předřadník) a nahradím ji LED trubicí, bude trubice svítit?

zapomněl jsem typ ledtube Philips 22W 865C 2000 lumen

Nejlepší odpověď
mosoj

Nebude.
LED trubici musíš připojit na svorky stejně jako žárovku.
Nedávno u Lidla prodávali LED trubice ( mimochodem vynikající výkonem a relativně i cenou) u které byl přiložena imitace startéru. Ta zajistila po vložení do objímky původního startéru správné zapojení. Takže se nemuselo nic přepojovat a odpojovat. Pouze se vyměnila trubice. Měly 20 W a 1650 lumenů.
Mněl jsem v dílně dvě 40 W zářivky. Nyní to zastane jedna 20W.

Další odpovědi
gecco

V klasické zářivce prostě odpoj předřadník a trubici napoj rovnou na 230 VAC…
😉
_____________­________________________­________________
Tady – http://www.lig­hting.philips­.cz/prof/profes­sionelle-lampen/led-lampen/led-roehren/corepro-ledtube-kvg-vvg/929001128­702_EU/product – máš návod k instalaci…
😉

mosoj

Opravuji. LED trubice měla 18 W a 1950 lumenů.