Gnome

Je legální použití hudby z Hobita v ukázce k filmu z plesu?

Ahoj, naše gymnázium má ukázku k filmu z plesu. Je v ní použitá hudba z nového Hobita. Studentík tam uvedl sice název, ale to je jak mluvit do větru, ničemu to nepomůže. Jakožto tvůrce se vždycky musím starat o autorské práva použitého materiálu a nějaký studentík udělá tohle, to dokáže naštvat. Zajímalo by mě, jak mohl legálně získat práva na tuto píseň, vlastně její použití v daném videu. Myslím že nijak. Popř. jak nahlásit tento problém. Díky.

Odpovědi
marketa54321

A kde ta ukázka bude vysílaná? Pochybuju, že si vás autor hudby k Hobitovi vyhmátne a zažaluje…