ales12

Nevíte, zda je možné použít fotky ze stránek výrobce do článku/recenze?

Čaute,
prosim vás, nevíte jak je to s obrázky do článků od výrobců? Řekněme, že píši článek/recenzi na určitý produkt a chtěl bych použít fotky z oficiálního zdroje. Vztahuje se na ně stejná pravidla, jako třeba kdybych si vzal obrázek mobilu z nějakého portálu, který si ho vyfotil sám a jsou tedy vlastníkem fotografie? Nebo je můžu použít?

Použití fotek ze stránek výrobce do článku/recenze

Odpovědi
JájsemRaibek

Ne, musíš minimálně uvést zdroj.
Např. foto yx.....
Jinak porušuješ autorská práva.

setapouch

Pokud se vejdeš do písmene b) nebo c) § 34 autorského zákona (zdroj), můžeš tyto fotky použít. Samozřejmě je vždy nutno uvést jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen, ledaže je to v případech podle písmen b) a d) nemožné.

Nejsem právník, pouze můj názor.

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-121

ivzez

Já bych doporučila si vyžádat souhlas výrobce.