Avatar uživatele
zzzzz

Použíte nebo jste někdy použili na dítě vodítko???

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/286251-matka-uvazala-dceru-na-voditko-pred-sazkovou-kancelari-a-sla-si-vsadit.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Drap před 4164 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Na dceru ne, byla celkem klidná. Ale na dvojčata jsem vodicí kšíry měla, poslala mi je kamarádka z ciziny, že prý tam je to běžné.
Takže jsem je začala používat hned od začátku, co kluci začali chodit na procházky. Krásně se s kšírkami naučili chodit, hezky vedle sebe. Neměli s tím nejmenší problém. Dokonce chápali jemný tah do stran a věděli kam se bude měnit směr. Když zakopli, zůstali viset za kšírky a neupadli. Přes nějakou překážku jsem je mohla přenést. Procházky byly díky vodítkům příjemnou záležitostí a ne utrpením, pokud by mi neustále někde padali do bahna, louží, každý by si běžel na jinou stranu, to by byl fakt horor. Oba kluci byli od mala velmi hyperaktivní a nejdřív konali a pak až mysleli.
Samozřejmě jsem je na bezpečnějších místech i nechala jít samotné, jenže to se pak třeba jeden rozběhl a co teď? S druhým v náručí bych ho nedohonila a nechat druhého být a honit prvního, to taky nešlo. Klidně přiznám, že jsem jednoho uvázala k plotu a odchytila uprchlíka.
I v bance, když jsem potřebovala mít obě ruce volné kvůli samoobslužnému terminálu, jsem kluky uvázala u zábradlí, které tam bylo. Když jsem to neudělala, mohla jsem je pak jít rovnou hledat někam do zadních kanceláří nebo je nechat mačkat čudlíky na pc, kopírkách a pod.
Kluci se nikde nemuseli dlouho rozkoukávat, nebáli se, byli takoví akční a rozumně se jim nedalo v tak malém věku nic moc vysvětlit.
Moc nechápu reakce některých lidí na diskusi na novinkách a vlastně ani celý článek, který podsouvá lidem, co si o tom mají myslet. Já jsem se s negativní reakcí v reálu nikdy nesetkala, lidi se spíš v dobrém smáli a starší paní mě na ulici kolikrát zastavily a chválili, jak jsem rozumná a zodpovědná, že mi děti nemůžou skočit pod auto a tak. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by si někdo ťukal na čelo nebo mě osočil z týrání.
Paní si šla vsadit, dítě, které nemá ze sázení ani rozum, tam kvůli stupidnímu zákonu nepustili, paní zajistila, aby se dítěti nic nestalo, to jsem z článku pochopila já.
Moje děti si na to, že chodili na kšírách ani nepamatují, natož aby z toho měli nějaké trauma. To by měli spíš ze srážky s autem apod.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?terry Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne, nelíbí se mi to, děsí mne to. I když v některých zemích, třeba Australii, to je zcela běžná praxe

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
strapanka

Nieco ako „voditko“ v prenesenom zmysle slova sa pouziva v materskych skolkach, kde sa deti DRZIA obrucok alebo sluciek na jednom stradovom povraze (aby nevbehli pod auto, nestratili sa a pod.).

Ja by som si mozno nieco pdobne vedela predstavit, keby som pod obrovskym tlakom musela ist s dietatom do velkeho davu lusi, ale to by som sa s nim zviazala vzajomne.

Toto je fakt strasidelne, „pripomina“ to tyranie.
Doplňuji:
Oprava: do velkeho davu ludi
sorry, dneska mi to nepise

Upravil/a: strapanka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jwood

To,co v novinkách bych si asi nedovolil. Ale protože můj prcek začal před pár dny chodit,uvažuju o tom. 😛. Zvlášť babičce by se to hodilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek