zzzzz

Použíte nebo jste někdy použili na dítě vodítko???

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/286251-matka-uvazala-dceru-na-voditko-pred-sazkovou-kancelari-a-sla-si-vsadit.html

Nejlepší odpověď
kapka

Na dceru ne, byla celkem klidná. Ale na dvojčata jsem vodicí kšíry měla, poslala mi je kamarádka z ciziny, že prý tam je to běžné.
Takže jsem je začala používat hned od začátku, co kluci začali chodit na procházky. Krásně se s kšírkami naučili chodit, hezky vedle sebe. Neměli s tím nejmenší problém. Dokonce chápali jemný tah do stran a věděli kam se bude měnit směr. Když zakopli, zůstali viset za kšírky a neupadli. Přes nějakou překážku jsem je mohla přenést. Procházky byly díky vodítkům příjemnou záležitostí a ne utrpením, pokud by mi neustále někde padali do bahna, louží, každý by si běžel na jinou stranu, to by byl fakt horor. Oba kluci byli od mala velmi hyperaktivní a nejdřív konali a pak až mysleli.
Samozřejmě jsem je na bezpečnějších místech i nechala jít samotné, jenže to se pak třeba jeden rozběhl a co teď? S druhým v náručí bych ho nedohonila a nechat druhého být a honit prvního, to taky nešlo. Klidně přiznám, že jsem jednoho uvázala k plotu a odchytila uprchlíka.
I v bance, když jsem potřebovala mít obě ruce volné kvůli samoobslužnému terminálu, jsem kluky uvázala u zábradlí, které tam bylo. Když jsem to neudělala, mohla jsem je pak jít rovnou hledat někam do zadních kanceláří nebo je nechat mačkat čudlíky na pc, kopírkách a pod.
Kluci se nikde nemuseli dlouho rozkoukávat, nebáli se, byli takoví akční a rozumně se jim nedalo v tak malém věku nic moc vysvětlit.
Moc nechápu reakce některých lidí na diskusi na novinkách a vlastně ani celý článek, který podsouvá lidem, co si o tom mají myslet. Já jsem se s negativní reakcí v reálu nikdy nesetkala, lidi se spíš v dobrém smáli a starší paní mě na ulici kolikrát zastavily a chválili, jak jsem rozumná a zodpovědná, že mi děti nemůžou skočit pod auto a tak. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by si někdo ťukal na čelo nebo mě osočil z týrání.
Paní si šla vsadit, dítě, které nemá ze sázení ani rozum, tam kvůli stupidnímu zákonu nepustili, paní zajistila, aby se dítěti nic nestalo, to jsem z článku pochopila já.
Moje děti si na to, že chodili na kšírách ani nepamatují, natož aby z toho měli nějaké trauma. To by měli spíš ze srážky s autem apod.

Další odpovědi
Drap

Ne, nelíbí se mi to, děsí mne to. I když v některých zemích, třeba Australii, to je zcela běžná praxe

strapanka

Nieco ako „voditko“ v prenesenom zmysle slova sa pouziva v materskych skolkach, kde sa deti DRZIA obrucok alebo sluciek na jednom stradovom povraze (aby nevbehli pod auto, nestratili sa a pod.).

Ja by som si mozno nieco pdobne vedela predstavit, keby som pod obrovskym tlakom musela ist s dietatom do velkeho davu lusi, ale to by som sa s nim zviazala vzajomne.

Toto je fakt strasidelne, „pripomina“ to tyranie.
Doplňuji:
Oprava: do velkeho davu ludi
sorry, dneska mi to nepise

jwood

To,co v novinkách bych si asi nedovolil. Ale protože můj prcek začal před pár dny chodit,uvažuju o tom. 😛. Zvlášť babičce by se to hodilo.