Ganymede

Použít will, nebo be going to??

Prostě vubec nevím, které pouzit, ale vic mi sedi will.
The legends talking about child which will be born to King Amareus II. and princess Camella.
Co to je vlastne za cas? Ja bych rekla, ze predbudouci, ale kdo vi :D uz z tech casu blbnu.

Ale houby trpny rod ted na to hledim :D

Nejlepší odpověď
quentos

Be going to se používá pro plánovanou budoucnost nebo když o tom, že se něco stane, existuje jasný důkaz (např. vidíte velký černý mrak a řeknete „It's going to rain.“). Říká se mu prostě „plánovaná budoucnost“. (Předbudoucí už vůbec ne, ten je o tom, že do určité doby bude něco dokončeno, will+have+3. tvar)
„The legends talking“ není žádný čas. Zde je to v podstatě na vás, zda to narození dítěte berete jako prosté konstatování o budoucnosti (v tom případě will, přikláněl bych se k němu také víc), nebo jako „plán“ rodičů (v tom případě going to).

Další odpovědi
anonym

Slovákům se tu nadává, že „někdo“ nerozumí slovenštině a já tady tomu už vůbec nerozumím!

Baromut

Jestliže o tom mluví legenda, tak by to mělo být jisté, tudíž going to.