Použili jste milosrdnou lež před krutou pravdou?!

Nejlepší odpověď
aramah

Pro jednoho krutá pravda a pro druhého důležitá informace.

Další odpovědi
hanulka11

Já jsem pro tu pravdu…je to tak i když mnohdy je to těžké .

anonym

Barbakane, Ty,ty,ty. Co těmi otázkami na stejné téma sleduješ? Nahlídla jsem do modré lišty. Nepodezřívám Tě z ničeho jiného, než, že skutečně něco řešíš.
Vážně a zodpovědně opakuji, že bych nelhala. Nikdy.
Každá, i sebehnusnější pravda, se dá říct šetrně. Je to lepší, protože stejně vždy vyjde najevo.
Někdy je lépe, než říct pravdu úplně celou a tvrdě do očí, sdělit jen něco a nechat toho druhého aktéra hovoru, aby si ostatní domyslel.
Pokud to nebude stačit, můžeš nějakou dílčí informaci přidat.

veruska

Ne,ale nebránila bych se tomu.

venkovan

Mockrát – když manželka se podívala do ledničky a ta byla už prázdná.

pizlicka

vzdy jsem pouzivala krutou pravdu,nez jsem pochopila,ze tim pouze ulehcuji svemu svedomi.nyni,pou­zivam milosrdnou lez a s krutou pravdou musim zit jen ja.stejne pravda vyjde najevo.

anonym

Namísto marného komentáře, jen věcné doplnění velice decentního napomenutí od ocko:
P.S. Asi ještě barbakana dost neznáš, pokud něco řeší, tak těžko nějaké své problémy. Ty si prostě nepřipouští, jen rád provokuje a bouří se proti všem řádům.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­151&q=milosrdn%C3%A1+le­%C5%BE&sa=Vyh­ledat