huxa

Pouze teoreticky, jak opravím HDD?

Mám externí HDD zabudovaný do zdi, který je bezdrátový (odesílám do něj informace pomocí Wi-fi). Naráz mi s ním PC přestal komunikovat, šel jsem se na něj podívat, boční světla na něm svítili, ale diody, které by měli ukazovat, že je v provozu ne, co s tím může být a jak bych to mohl podomácku opravit? (prosím, nepozastavujte se nad absurdností bezdrátového připojení)
Doplňuji:
michal-toto znám, ale když máš tento HDD, nemusí se ti zrovna pokazit tak, aby jsi ho musel rozdělávat úplně, ne?

Nejlepší odpověď
Tom20

Chtěl sem pomoct,tak odpovím blbost laika.Chyba bude buď ve wiffi v tom HDD,softwaru PC a nebo se prostě v tom externím HDD něco spálilo nebo rozbilo(i to se může stát,i když je novej).Doporučil bych se kouknout,jestli není externí HDD nějak znečištěný z venku,v těch mezerách a co de tak vyčistit.Pak bych to taky zkusil vypnout a zapnout(třeba se to nahodí),pak taky vypnout a nechat vypnutý tak 15–20 min a odpojit od zdroje elektřiny(jestli je to na něco napojený a jestli sou tam baterie,tak vytáhnout)I takový ex.HHD jsou.Třeba taky můžeš zkontrolovat software počítače,jestli pracuje dobře.Jak?To nevim :D
Pak bych už asi zašel do servisu :D

Další odpovědi
Michal Kole

Doma těžko, protože harddisky se musí otevírat ve sterilním prostředí bez prachu

a doma asi nemáš specilní měřící přípravky či pájecí SMD stanici či originální náhradní díly