Pousmějete se u tohoto videa,co ve vás probudí?

Sice jsem ateista,ale písně z kostelů mám rád.
Líbí se vám pan farář jak zpívá?
Mě až chvilkama zamrazilo ,ale s úsměvem.
Díky za názory.
http://www.mo­jevideo.sk/vi­deo/1ee20/na_kon­ci_obradu_pris­lo_prekvapeni­e.html
Doplňuji:
Český překlad:Sice nevím jestli je to dobře,ale aspoň jsem něco našel.
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/cohen-leonard/hallelujah-3664

Nejlepší odpověď
briketka10

někdo mi to video kdysi poslal
na meilu a jo líbilo se mi :))

Další odpovědi
pusinka50

Video znám a zpěv faráře se mi moc líbí. Nejsem v angličtině negramota, ale přiznávám, že nerozumím moc, o čem zpívá. Najde se někde na netu text písně tohoto faráře v češtině? Vložte, prosím, když tak někdo odkaz.-)
Doplňuji:
Musím doplnit, že v originále v písni Alelujah Leonarda Cohena slyším text jiný..... ale nejsem v angličtině žádný profík:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YrLk4vdY28Q

Píseň faráře mi připadá jako parodie a zajímalo by mě, aspoň v kostce, pár slovy, o čem zpívá?

suaeda

Video už jsem před časem viděl. Je to fascinující zpěv. Jsem také ateista, ale koncerty vážné hudby v kostele mě lákají. Ve většině kostelů je výborná akustika. Je to úplně něco jiného, než když si člověk hudbu pustí doma z nejmodernějšího zařízení. Poprvé mne to vzalo, když jsem před lety slyšel v kostele varhaní koncert – skladby od Bacha.

anonym

Sice jsi ateista,ale jsi na nejlepší cestě se nechat pokřít.

SVÁTOST MANŽELSTVÍ

Bůh stvořil člověka jako muže a ženu, aby byli jedno a aby byli obrazem Božím. Proto to je jediná svátost, kterou neuděluje církev, ale kterou si udělují manželé navzájem. Církev zde vystupuje pouze jako svědek tohoto spojení a manžele provází požehnáním.

Ve svátosti manželství také vidíme obraz vztahu Krista a církve. Svatý Pavel píše v Listě Efezským 5,31: „Proto opustí muž otce i matku a připojí se ke své manželce, a budou ti dva jedno tělo. Je to velké tajemství, které vztahuji na Krista a na církev.“

V křesťanském manželství se má láska a věrnost Krista ke své církvi, stát viditelnou. Mezi dvěma lidmi se tedy děje to, co se děje mezi Kristem a církví.

Podmínky přijetí svátosti manželství:

křest alespoň jednoho z partnerů
být svobodný nebo ovdovělý
plnoletost
uznání jednoty, věrnosti a nerozlučitelnosti manželství
souhlas s přijetím dětí
dva svědci

Sňatek mezi katolíkem a nekatolíkem (nepokřtěným) lze uzavřít za podmínek, že nebude bránit partnerovi ve víře a dovolí v katolické víře vychovat děti. Dále je nutný souhlas biskupa, tzv. dispens, který si vyžádá kněz od biskupa.

Pokud katolický křesťan uzavřel jen civilní sňatek, může dodatečně požádat o zplatnění před církví. Do té doby nemůže chodit ke sv. přijímání, být kmotrem, ale zůstává členem církve. O své situaci se může poradit s knězem.
Je vhodné, aby zájemci o svátost manželství přišli na faru aspoň tři měsíce před plánovanou svatbou, aby se zařídilo vše nezbytné a byl čas na potřebnou přípravu. Podle současných zákonů má církevní sňatek platnost i před státem.

anonym

Však tím to začíná – nevinně…hlavně nezapomeň,že jde jen o přehled,víš co mi dalo práce se odkřtít?!
http://www.far­nostpolicka.cz/sva­tosti.html