dudu

Poučíte vědomostně zpozdilého?

Vážení přátelé, ano většinou roním hořké slzy při hodnocení výsledků práce našich vrcholových činitelů, mám výčitky svědomí pokud čtu příspěvky o svízelné situaci některých účastníků těchto stránek a souhlasně pokyvuji hlavou nad špatností většiny poplatků v našem zdravotnictví. Ale, a to říkám se vším důrazem, naproti tomu se nemohu vypořádat s některými signály vypovídajícími o tom, že si vzájemně pokrytecky lžeme do očí. Jak jinak lze pojmout poznatky ze supermarketů, kde spatřuji, kterak si davy upachtěných jedinců před sebou valí /jako ti hovniválové/, vrchovaté koše potravin, ovšem většinou zcela zbytného zboží? Snad i toto sdělení však lze rozchodit, ale s údivem pak zírám nad řadou odpovědí na zdejších stránkách, které se podle vyjádření některých z vás, týkají měsíčních výdajů na rodinné miláčky – kočičky a pejsky. Nezlobte se prosím, ale osobně považuji za zcela scetné investovat třeba do zdraví těchto zvířat tak vysoké, třeba i pětitisícové částky. Zde se smutkem v duši prohlašuji, že jsem se na těchto bohulibých stránkách nejpíše ocitl z jiného světa a prostě současnou morálku naprosto nechápu. Jsem tedy necita nechápající dnešní pojetí světa?
Doplňuji:
Hany, to se velmi mýlíte., vyrostl jsem na vesnici a moji rodiče vlastnili krávu, kozu, prasátka, králíky a různou drůbež. O všechna tato boží hovádka jsem se často a věřte. že rád staral s vědomím, že také zvířata mají cit a snad též duši. Ale dodnes si pamatuji zkušenost předků, že výše jmenovaný dobytek /vč.psů a koček/ si sice zasluhuje péči i lásku, ale především musí podle božího určení člověku sloužit, a to v nouzi také jako potrava. Kromě toho jsem m.j. maturoval z chovu hospodářského zvířectva i pěstování rostlin a k celé přírodě mám vřelý vztah.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovim na vasi otazku trochu jinak … mam 2 syny . Oba vydelavaji … maji pritelkyne a ja jim rikam , i kdyby oni cele sve vyplaty davali svym " nevestam " na saticky … boticky … tak nikdy ja nereknu ani slovo. Jsou to jen jejich vydelane penizky a oni si muzou klidne kroupat i ty suche rohliky.
Kazdy at si kupuje za sve vydelane penize opravdu co ON uzna za vhodne. Nekdo setri na dovolene – pro nekoho i to muzou byt vyhozene penize. Jiny to nahazi do automatu … alkoholu … nekdo setri pro deti , vnoucata … nekdo zase rekne : At si vydelaji sami , me take nikdo nikdy nic nedal.
A ted konecne ke zviratkum : Mam Labradorku , ktera mela pred 5 lety stenata. Posledni nemela uz silu porodit .. davali ji 3 krat vyvolavaci injekce , pak ji museli udelat cisarsky rez a operace se zkomplikovala. 10 tis. me to vsechno stalo. Nedovedu si predstavit , ze bych tam s ni byla a snad ji nechala utratit .. nebo ja nevim. Musim podotknout , ze nejsem v te situaci , ale verim , ze kdybych byla , ze bych vedela , ze i ten mesic musim jist jen ty rohliky , tak bych fene zivot zachranila. !
Ale chapu i vas .. proste je to nazor. -iv-
P.S. Pane Dudu , vy nejste v zadnem pripade vedomostne zpozdily. Jste velmi inteligentni clovek , o tom uz jste me tady presvedcil. Na tohle mate proste jen odlisny nazor . 🙂

Další odpovědi
hanny 2

Chápu Váš údiv,ale asi ste nikdy žádného zvířecího miláčka nevlastnil,a proto tohle nemůžete nikdy pochopit.Já jsem to taky nechápala,dokud jsem si nekoupila pejska.Na mou otázku před 2 dny/jak drahé jsou vet.služby/od­pověděla Janichkah,že dají v Brně na Fakultní veterině 5000,Kč měsíčně za pejska,který má srdeční vadu a nelze operovat.To mě připadne dost přehnané,zajímalo by mě za co.Já jsem před 5 lety dala během jednoho roku za 3 operace/kamínky v moč. měchýři/ mého psa a následnou léčbu 40tis.korun.Ale teď je celkem v pořádku,takže bych to viděla tak 1000,–kč/měs.průměrně za rok – jídlo,pamlsky,oč­kování,léky na šelest na srdci,občas celkové vyšetření,někdy antibiotika na zánět moč.měchýře.Ale jestli máte aspoň rád zvířata,tak to pochopíte,přece byste je nenechal umřít,ne?
Doplňuji:
Dudu to máte pravdu,ale na vesnici berou lidé zvířata jinak než ti,co si je pořídí ve městě.Aspoň většinou.

iwetax

Pes nebo kočka je pro většinu lidí koníček a součást života. Stejně jako jiní jezdí na lyže nebo pečují o zahrádku (a rajčátka ze zahrádky jsou o hodně dražší než z Tesca) Psa mají lidé nižší a střední vrstvy protože je naplňuje radostí ze života a i zdravím ( se psem se musí ven a tím vlastně sportujete). Pes nám dává hodně energie a dobré nálady a proto do svého psa investují to málo co mají. Pejskaření rozhodně není o modě , ale o životním postoji. Každý koníček přece něco stojí a do psa nevidíte, když si ho pořizujete.

arygnoc

něco jako souhlas.

zvíře do bytu nepatří.

mně si adoptoval kocour, který občas můj domov navštívi, jinak je volný, není to moje zvíře.

ale je fakt, že žrádlo mu kupuji, občas mu vytáhnu nějaké to klístě, ale že by potřeboval lékaře, zatím se nestalo.

hanulka11

Dnes bohužel /nemyslím to ve zlém./..je móda opatřit si miláčka ať to stojí co to stojí…ať třeba dotyčný chroupe suché rohlíky jen když ten jeho mazlík má co nejlepší servis.
Bohužel dotyční přehlížejí své potřeby a dostávájí se tím mnohdy do začarovaného kruhu. To nikomu nezávidím i když je to jen jeho vina.

marpet

Na prvním místě by měl být vždy člověk,pak zvíře.Bohužel,to vždy tak není.Na operace dětí nejsou peníze,na útulky pro zvířata-ano.

Deli

Já bych řekla, že nic se nemá přehánět a všeho moc škodí.
Máme zlatou retrívřici. Pořídila jsem si ji ještě do městského bytu, ale zakrátko už jsme se přestěhovali na vesnici.
Má svou boudu (doma dělanou, zateplenou), žere granule (ty, co zrovna mají v Globusu v akci 10 kg do 150,– Kč) a zbytky z kuchyně a ještě se o to dělí s kočkou.
Veterinář nás stojí ročně kolem 800 Kč. Plné očkování, odčervení a obojek proti klíšťatům. Ještě je v tom i odčervení a antiparazitikum pro kočku.
Nic tedy nepřeháníme – necpeme jí drahé špičkové granule, sem tam jí přilepším piškotem, buřtem… I když se asi veterinářům ježí vlasy hrůzou, je zcela zdravá celých svých 5 let.
Pokud by však nastalo něco jako komplikovaný porod štěňat – jak popisuje -iv-, nabourám rodinný rozpočet a vyluxuju rezervy a těch 10 tisíc za veterináře dám. Není to jen pes u boudy, je to člen rodiny a máme ji moc rádi. A obávám se, že zoufalství našich holek i mé by nás nakonec vyšlo dráž, než léčba naší Báry…
Váš postoj ale plně chápu.