zelenac

Poradíte, jak je možné vyřešit sponzorství podle popisu v doplnění?

Dobrý den. Moje třída bude pořádat maturitní ples a chystáme se oslovit několik firem, zda by nám něchtěli nějakým způsobem přispět do tomboly. Jenže něco takového dělám poprvé a moc se nevyznám v tom, jak to vůbec funguje. Ve škole nám žádné potvrzení o sponzorství nevystaví, protože to není akce školy (bylo mi řečeno) a tak nevím, zda může vzniknout potvrzení o sponzorství nebo potvrzení o daru mezi naší třídou (akožto pořadatelem) a potenciální firmou a co by mělo toto potvrzení vůbec obsahovat. A jak to je s následným daňěním (našel jsem několik článků na internetu, ale potřeboval bych to nějak zjednodušit). Děkuji moc.

Původní neotázka
potvrzení o sponzorství

Odpovědi
Drap

Třída nemůže nic takového vystavovat. Od firem můžete získat jakákoli dar. Nedá se počítat s ničím závratným, a je třeba si uvědomit, že firmy nemohou využít žádné odpisy. Na takovéto akce dávají jen některé firmy a to většinou reklamní předměty, nebo něco ze svých výrobků.

Lgee

Nemůžete vystavovat