Jana_p

potvrzení o příjmech

Dobrý den,
bývalý zaměstnavatel mi odmítá vystavit potvrzení o výši přijmu k daňovému přiznání. Jedná se o leden-březen 2011. Musí mi toto potvrzení vystavit? Je na to zákon? V případě, že by stále trval na tom, že ho nevystaví, na koho se lze obrátit? Na FÚ? Na PÚ?
děkuji za odpověď
Jana

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Zkusil bych zavolat přímo na FÚ a zeptat se tam, jak v takové situaci postupovat. Zaměstnavatel povinen potvrzení vystavit do 10 dnů od podání žádosti. Povinnost mu ukládá ustanovení § 38j, odstavec 3 zákona o daních z příjmů.

http://diskuse2­.jakpodnikat.cz/vi­ewtopic.php?id=7401