karel123

Musím mít potvrzení lekaře ještě před nástupem do práce nebo můžu třeba po týdnu co budu už v práci?

Ahoj, mám dotaz musím mít potvrzení lekaře ještě před nástupem do práce nebo můžu třeba po týdnu co budu už v práci, ptam se protože ještě nemám zařízeného doktora pro dospělé 🙂

Odpovědi
Emefej

Žádný rozumný zaměstnavatel tě bez příslušných lékařských potvrzení nezaměstná.

ohquetriste

Ahoj, to záleží na zaměstnavateli. V zásadě já vidím velký rozdíl mezi tím, zda člověk nastupuje třeba do kanceláře, kde mu prakticky nic nehrozí nebo bude šplhat někde ve výškách 🙂 Každopádně předpokládám, že máš od dětské výpis z karty nebo celou kartu – to potřebuješ pro přestup na dospělé, takže bys to měl mít. V práci po tobě nebudou chtít potvrzení od tvého lékaře ale potvrzení od jejich pracovního lékaře, se kterým má zaměstnavatel uzavřenou smlouvu. Ten po tobě bude chtít kartu nebo výpis z karty. Pokud k pracovnímu lékaři půjdeš před začátkem pracovního poměru, platíš si tuto prohlídku sám, pokud již započne, měl by ho proplatit zaměstnanec (ale zas záleží na zaměstnavateli, my ho proplácíme všem). Takže mě se z toho jako ideální jeví lékař v den nástupu do práce. Je však možné, že zaměstnavatel bude z administrativ­ních, ekonomických a bezpečnostních důvodů chtít, aby měl zaměstnanec prohlídku za sebou již při vstupu do zaměstnání.