hubickova

Potřeby do školy

Zajímalo by mně,jestli je normální,aby si děti do školy nosili papírové kapesníky a toaletní papír.Vždy na začátku školního roku přinést 4 role papíru a balík 10 kapesníků.Jedná se sice o malotřídní školu,ve velké škole to neznají,nějaké nošení hygienických pomůcek…Zajímal by mně i jiný názor na tohle.

Nejlepší odpověď
anonym

Jak si to škola a rodiče žáků domluví, takové to mají. Je třeba si uvědomit, že jsme si zase skvěle „zavolili“ a že tedy na všechno bude o něco méně peněz. Tím jsou míněny i peníze na školství. Škola má rozpočet stanovený do jednotlivých kapitol. Já pamatuji, že na začátku každého školního roku se vybíral jednorázový poplatek na dítě (od dvou už se nevybíral) a škola jej používala na úhradu školních pomůcek, které nebyly hrazeny z rozpočtu.
Když se na třídních schůzkách něco odhlasovalo, tak jsem o tom nikdy neuvažovala a nepřemýšlela, zda to učitelé nepřehánějí. Pamatuji ještě ze socialismu, že jeden čas toaletní papír nebyl a stály se na něj fronty. Tehdy jsem běžně svým dětem po roli papíru dávala a nebylo mi to nijak divné.
Dnešních učitelů je mi líto. Místo aby je rodiče podporovali, aby mohli jejich ratolesti učit a vychovávat v součinnosti s rodinou, tak občas musí hájit vlastní čest a život i před rodiči.

Další odpovědi
anonym

Do NsP si taky musím vzít toaleťák.