student

potřebuju zjistit kdy má svátek Margareta v Česku,na Slovensku a V Bulharsku.Děkuji

Který den slaví svátek Margareta v Česku,na Slovensku v Bulharsku.

Nejlepší odpověď
annas

Ze stejného zdroje, jak uvádí kenyrts jsem zjistila, že na Slovensku Margareta svátek neslaví, ale jen 13. 7. je v kalendáři uvedena Margita.
U nás ze jména Margarita (staroind. perla) vzniklo jméno Markéta – svátek 13. 7.
V Bulharsku jsem podobné jméno nenašla.
Doplňuji:
V Bulharsku slaví Margarita svůj svátek 4. dubna. http://209.85­.135.132/sear­ch?q=cache:sO4wkjjEQ­vcJ:www.bgr.cz/jme­niny.htm+Jm%C3%A­9no+Margarita+v+bul­harsk%C3%A9m+ka­lend%C3%A1%C5%9­9i&cd=3&hl=cs&ct=clnk

Další odpovědi
kenyrts

Tak máte smůlu ani v jednom státě od vás psaným,Margaretin svátek není,ale můžete se podívat kde ano,viz link:

Zdroj: http://calendar­.zoznam.sk/se­arch_nameday-cz.php?fSearch=Mar­gareta&x=12&y=12

standa

…doplňuji kenyrtse

22. Únor Margareta (Německo)
10. Červen Margareta (Německo)
10. Červen Margareta (Chorvatsko)
20. Červenec Margareta (Německo)
20. Červenec Margareta (Rakousko)
20. Červenec Margareta (Švédsko)
20. Červenec Margareta (Chorvatsko)
16. Říjen Margareta (Německo)
16. Listopad Margareta (Německo)
17. Listopad Margareta (Chorvatsko)