ven.cik

Potřebuju poradit s odhlučnovacím materiálem v PC…

Přemýšlel jsem, že bych to koupil, protože mám celkem dost větráků a když hraju náročnější hry, tak to docela řve…:D Ale nemám představu jak to funguje, koukal jsem se na tohle http://www.al­za.cz/be-quiet-noise-dampening-set-universal-big-d333091.htm#popis doporučil by mi někdo něco lepšího, nebo nějakou radu ? A jak se to tam vlastně dává ?

Odpovědi
honza19hk

dříve se používaly jako zvuková izolace kartony od vajec-plata.Jen ale nezapomínej že tu bednu od PC nemůžeš prostě uzavřít,jinak ti komp shoří.Musí mít přístup vzduchu.Tzn že v místě větráku musí být díra a to i v té izolaci.Tzn že toho zvuku z větráků se nikdy pořádně nezbavíš. Spíš bych zkusil nějaký jiný způsob,třeba vodní chlazení,při náročných aplikacích jako ty tvoje hra je ideální jelikož větráky se nemusí točit na takové otáčky.Nebo zkus lepší větrák.

Jinak co se týče tý Alzy,když se to prodává asi to účinné bude,jak jsem četl je to nějaká lepenka-bitumen což je jak tepelný tak zvukový izolant.
Přilepíš to zevnitř na bednu.

Všechny informace jsou v tom odkazu co jsi napsal.

Hlada

Asfaltové desky mohou snížit hluk vzniklý chvěním stěn bedny, neztlumí ale hluk ventilátorů. Spíš to bude chtít přepracovat tok vzduchu, nejspíš vyměnit ventilátory za větší s nižšími otáčkami, možná vyměnit chladič procesoru. Osobně mám dobré zkušenosti s ventillátory AC, které mají zavěšený motor s vrtulí na silentblocích. Vyrábějí se ve všech rozměrech a způsobech regulace.