lagush

Kam by jste šli vy v mé situaci ?

Dostala jsem se na obě školy co jsem chtěla, do jedné jde mě i nejlepší kámoška ale dojížděla bych tam každý den hodinu . do druhé bych šla sama , šla bych tam na intr ( na který se mi nechce ) ale za to je tam skvělí obor na který chci jít !!

Nejlepší odpověď
anonym

Šla bych tam, kde je obor, co mě zajímá víc, nehleď na to, kam jde studovat kámoška, to teď není důležité, kámošku budeš mít i jinde, mysli teď prostě jen na sebe a na svůj budoucí život. Na intr se ti nechce, protože se asi bojíš neznámého, to je normální, po pár týdnech ti to už ani nepříjde.

Další odpovědi
Mirdas

Zda máte možnost jít na obor který jste si vysnila, tak bych určitě neváhal a podstoupil bych i ten internát.
Měj te na paměti, že tuto školu budete dělat jen pár let a svůj vysněný obor následně po zbytek života a ne naopak, to by vás mohlo vždy mrzet.
S kamáradkou si budete vzácnější a o to setkání ( o víkendech ? ) bude zajímavější kdy si budete vyprávět každá nové zážitky z jiného prostředí.

Packal

Šla bych na tu druhou školu s tím skvělým oborem. Kamarádky si najdeš všude a pokud jsi ze základky, tak kamarádky ze základky nevydrží. Opravdové jsou z gymplů a jiných středních škol. Takže se neodhlížej na kamarádku, ale na to, co tě baví.

Awe

Raději jdi tam kde tě to bude bavit.Nemá cenu jít někam jen proto že tam jde tvá kamarádka.Stejně si najdeš nové

Questman

Rozhodně tu druhou.
Jdi si klidně na tu první ale pamatuj, že když pak budeš makat v práci co tě nebaví, tak ti žádná kamarádka nepomůže ;)

Kelt

Osud nám vždycky nabízí určité příležitosti a šance. Někdy máme jednu možnost, jindy více. Z čeho si vybrat. Každá možnost volby má své pro i proti. Rozhodujeme se na základě rozumu i emocí. Chceme to, co je nám příjemné , i když rozumově víme, že to není správné – například čokoláda, zmrzlina atd.
Takže ve Vašem případě – volíte mezi denním dojížděním, vstáváním a možností být s nejlepší přítelkyní – prozatím. Dojíždíte hodinu tam a hodinu zpátky. Kdy budete vstávat? Jsou sovy a ranní ptáčata. Když nejste ranní ptáče, nebo si nepřizpůsobíte takto režim, je to problém.
Druhá možnost je studovat obor, který chcete dělat – jste motivovaná, víte co chcete.
Být na internátu – bojíte se neznámého, nebudete během týdnu nebo měsíce u rodiny – obava, budete se starat sama o sebe, hospodaření a pod, neznámé město, spolužáci, noví přátele, nové vztahy, které si vytvoříte. Budete se muset přizpůsobit prostředí internátu, režimu, ale déle si můžete pospat, protože internáty bývají blízko školy a nebudete trávit hodinu dojížděním.
Takto to vidím já. Většina lidí Vám doporučuje tuto variantu, ale záleží na Vás.
A s kamarádkou si butete vzácnější, nebude to takové nudné, jako když se vídáte denně, budete mít spoustu zájmů, zážitků, které si budete moci jednou týdně vypovědět. Určitě svádíte dilema – být s kamarádkou, nebo dělat svůj obor. Přátele máme všude, mají s námi společné zájmy, bydliště a pod.
Rozhodnout se budete muset sama – na A4 si napište jednu školu a na druhý druhou školu, rozdělte papír svisle čarou na dvě poloviny, do jedné si napíšete co získáte, klid, pohodu, a další věci a co ztratíte, když se rozhodnete pro danou školu. Všichni vám radí stejnou možnost, ale vy se musíte sama dobrovolně rozhodnout a nesmíte se to pak vytýkat.

anonym

Souhlasím se Samba, ale taky dojíždim hodinu na gympl, a nijak mi to nevadí.

Lamalam

Já bych šla na tu druhou. Nejlepší kamarádka za čas už nemusí být nejlepší kamarádkou.