Potřebuji zjistit recept na šlehačkovou bábovku!

Nejlepší odpověď
chudst

Tady jich par mate: http://www.re­cepty.cz/vyhle­davani/fulltex­t/?countries=&dif­ficult=&fulltex­t=%C5%A1leha%C4%8Dkov%­C3%A1+b%C3%A1bov­ka&ingredients=&prep­Time=&order_by=po­dle-znamky

Doporucuji u danych receptu precist i komentare, obcas tam byvaji dobre postrehy.

Další odpovědi
petat

Já mám na bábovku ze šlehačky tenhle recepr:

  • 3 celé vajíčka
  • smetana ke šlehání
  • olej
  • 0.5 l polohrubé mouky
  • 0.25 l cukr krystal
  • prášek do pečiva
  • máslo
  • hrubá mouka nebo krupice
  • případně oříšky, kakao

V míse promícháme mouku, cukr a prášek do pečiva, přidáme vajíčka, šlehačku a lžičku oleje a můžeme přidat i oříšk neno kakao. Vše promixujeme a nalijeme do formy, kterou jsme se vymazali máslem a vysypali hrubou moukou nebo krupicí. Pečeme asi 40 min při 180 stupních.

Už jsem ji dlouho nedělala (tak mě docela pobavily ty litry u mouky a cukru), ale pomatuju si , že je výborná 🙂

Mad

Suroviny
4 vejce
250g cukru
250g polohrubé mouky
250g šlehačky
špetka soli

Postup
Žloutky, šlehačku,cukr a sůl vyšleháme.
Lehce vmícháme mouku a na závěr sníh z bílkú.Vlijeme do vymazané a moukou nebo kokosem vysypané formy. Pečeme 45 minut na 150 stupňů

Saurus

Náš rodinný recept:
250g polohrubé mouky
22dkg cukru
1/2 prášku do pečiva
2 vejce
šlehačka (250g)

Mžno přidat ještě kakao, může se péct taky jako obyčejná buchta posypaná ovocem.