dard

potřebuji vypočítat objem lichoběžníku: a-128cm, b-99cm, c-106cm, v-40cm, mnohokrát děkujji

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to bude velký problém. Neznám veličinu „objem“ u lichobežníku. Ještě bych brala obvod nebo obsah.

Další odpovědi
quentos

Lichoběžník je plošné těleso, objem u něj tudíž spočítat nelze.

jpau

Jak již bylo napsáno: Objem zde počítat nelze.

Pokud tě zajímá obsah (S) a platí, že strana b = d = 99 pak S = 5940 j2 (plošné jednotky – např. pokud jsou strany v mm pak 5940 mm2).

Jak jsem na to přišel? Pokud platí předpoklad výše pak se Tvůj obrazec skládá z jednoho trojuhelníku který má a = b = 99, c = 29 (což je 128 – 99) a Va (výška trojuhelníku) = 40. Plochu tohoto obrazce vypočítáš pomocí S = a.Va/2

Nyní zbývá obdélník, o straně a = 99, b = 40.

Součtem obsahů těchto dvou obrazců dostaneš výsledek 5940 (BEZ ZÁRUK!!!).

Pokud jsou úhly (takže i strany) v trojuhelníků v obrazci rozdílné, pak tento výpočet neplatí a obsah trojuhelníku vypočítáš buď sin, cos větou nebo dvojným integrálem.

bolak

Tak hodně štěstí :))))