Potřebuji vymoci dluh a nevěřím společnostem s.r.o.

Na vymahamedluhy.cz jsem našel zdánlivě solidní společnost vymáhající dluhy. Vše vypadá pěkně až mě láká podepsat smlouvu.. Na té samé stránce nahoře je nabídka „virtuální kanceláře“. To mému dlužníku nabídnou virtuální kancelář ve které ho budou hledat? Na dalším nabízeném produktu „Rozhodčí soud“ mají pravopisné chyby, v úvodu je okopírovaný výrok nějakého američana… Navíc když je dluh nedobytný, společnosti prý z věřitele udělají dlužníka. Našel by se mezi vámi člověk který by vymohl dluh čtyřicet tisíc korun od býv. zaměstnavatele – fyzické osoby? Bydlí v Brně, podklady mám, pouze chybí papír uznání dluhu. Když je odměna 50%, přijdeme si každý na své.
Doplňuji:
Ano, ten pán zřejmě dlužil předtím, než se mnou uzavřel pracovní smlouvu podle ust. §33 a zák.práce. Už první výplata byla opožděná s tím, že peníze poslal na jiný účet. Informace o výsledku provedeného kontrolního šetření dle znění ust.§5 odst. 2 zák. č. 251/2005 Sb., o inspekci práce, … na zákl. mého podnětu byla provedena kontrola dodržování pracovněprávních předpisů u dlužníka. Při kontr. šetření zjistili, že ten dareba mě mzdu neproplatil a doklady, které by prokazovaly vyplacení mzdy nebyly ze strany darebáka dohledány. Bylo mu uloženo odstranit nedostatky ve stanovené lhůtě a prý budou postupovat… postupovali dobře, on je už pouhým zaměstnancem. Nyní nastupuje cesta soudní, protože ani v nejmenším neuspokojil můj nárok a to ani po apelu. Podotýkám, že mě jde pouze o splacení škody, mzdy, netrvám na tříměsíčním odstupném, i když jsem mu telefonicky sdělil, že věc jsem předal společnosti zabývající se vymáháním dluhů soudní cestou a už trvám na uhrazení všech souvisejících výloh + odstupném. Podle jeho slov splácí milion a čtvrt korun, a tahle malá částka, dluh vůči mě ho už nijak nepoškodí. Domnívám se, že i on potřebuje právnickou pomoc přesto, že na stavbě jako inženýr, investor a dozor -atd. tvrdil, že je pojištěn proti všemu. Co je z mé strany spravedlivé, že za 2 roky neposlal žádnou částku na můj účet, nezavolal. Dokonce mě sdělil že během min. týdne ztratil mé tel. č., že neví jaké číslo účtu mám. Tohle byly moje poslední kroky k rozumné dohodě na splátkovém kalendáři. Souhlasil s 1000 Kč měsíčně. Dál nevím, soudit se s někým kdo nic nemá? Má rodinu, dítě. Hloupý není, pracovat umí ale nadělal dluhy. Dluhy umím udělat taky a platíme každý.

Nejlepší odpověď
standa

Podle mého názoru je nejčistší toto řešení:

  1. napsat zaměstnavateli dopis, kde jej lehce vystrašíte celkovým scénářem, který popisuji níže. A pokud se bude jednat o OSVČ, které to alespoň elementárně myslí, tak s vámi půjde na nějakou kompromisní dohodu, např. splátkový kalendář 8 × 5.000 Kč
  2. Napsat Oblastnímu inspektorátu práce o prokazatelném porušování pracovně-právních podmínek
  • kopii tohoto budoucího upozornění vložte už do té první písemnosti

3. Napsat Návrh žaloby o náhradu škody (nevyplacené mzdy)

  • kopii této budoucí žaloby vložte už do té první písemnosti

4. Poté co soud rozhodne a na 99% vydá exekuční titul (platební výměr), tak napsat soudu návrh na nařízení exekuce

  • kopii tohoto budoucího návrhu vložte už do té první písemnosti

A pokud do toho prvního dopisu uvedete i pravděpodobné další náklady, které váš exzaměstnavatel bude muset na 99% uhradit, tak jsem si téměř jist úspěchem vaší mise.
Držím palce 🙂

Poznámka o dalších souvisejících nákladech:

  1. náklady řízení (viz zdroj níže),
  2. náklady na exekuci

Je téměř jisté, že tyto ´vícenaklady´ přesáhnou žalovanou částku !!!

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast3h3­.aspx

Další odpovědi
Wareg

Dobrý den, upřímně se vykašlete na vymahačské společnosti, které jsou v mnoha případech neschopné něco vymoct. A pokud jsou schopné, jejich provize bude opravdu vysoká. Máte-li všechny dokumenty, kterými prokážete svůj nárok na peníze, obraťte se na právníka a ten to předá soudu. Pokud byste zvolil vymahačské (oficiální i neoficiální) metody, zaměstnavatel by toto mohl použít proti vám.

Wool

Ze zákona mu můžeš stopit například auto.Jestli jsi to nevěděl, tak je lepší to nejdrřív oznámit na policajtech a normalně mu ho nechat odtáhnout rovnou k sobě do garáže.Předtím projistotu nafotit stav vozidla.Vymahačský firmy ti z té částky vezmou podstatnou část.Zkušenosti s tím nemám sory.

Igisek

Jelikož je to bývalý zaměstnavatel soudím, že se zřejmě snažíte vymáhat nárok na odstupné. V tomto případě se obraťte na soud a až uzná že jste v právu, podejte návrh na exekuci. Pakliže je to fyzická osoba, podniká jako OSVČ a ručí vším svým majetkem. Jestliže jste mu peníze půjčil a nenechal jste si podepsat směnku, bude problémy peníze získat zpět. Kdyžtak, igor.pocta@koalice.eu