Adelaide2222

Potrebuji vedet nejaky zvlastni zvrat nebo zajimavost o penicilinu. Poradíte?

Potrebuji vedet nejaky zvlastni zvrat nebo zajimavost o penicilinu.

Nejlepší odpověď
Quimby

Úkol do školy? Aspoň by to šlo napsat trochu slušnějc.
Každopádně zajímavý je už jak byl objeven a nebo kde se začal používat.

Další odpovědi
annas

Google v tomto směru určitě poradí vám, stejně jako poradil mně.

„Omylem géniem: Náhodné objevy, které změnily svět“ – autor Autor: Richard Gaughan, Omylem géniem, COOBOO 2013
http://alik.id­nes.cz/omylem-geniem-nahodne-objevy-ktere-zmenily-svet-fup-/alik-alikoviny.asp?c=A130321_­234039_alik-alikoviny_jit

Český penicilín – 26. říjen 1949 – v Roztokách začala výroba penicilínu
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/209572235­300039/

ivzez

Adelaide,

rádi ti pomůžeme, ale úkoly tu za nikoho neděláme.
Zjisti si něco o penicilínu i o jeho objeviteli a dole v diskuzi uveď, co jsi zjistila.

Bude-li to potřeba, opravíme tě.

ivzez

Nahlásila jsem odpověď od Annas,
protože Annas odpovědí za tazatelku řešila úkol.

Jako důvod jsem uvedla asi nejbližší:
„Zadání úlohy, domácího úkolu, soutěžní otázky (jiné probíhající soutěže)“