Questman

Potřebuji váš názor jak vyřešit morální problém týkající se vztahů.

Ahoj, seznámím vás se situací.
Já nejsem nijak hezký, vzhledově bych spíš řekl že jsem spíš ošklivý.
Můj kamarád je hezčí než já ale ne o moc.
Roky na základce jsem pozoroval jednu dívku, bohužel byla pořád (opravdu pořád) se svou kamarádkou, která byla přesně opačná než ona. Ona dívka – hubená, tichá, roztomilá její kamarádka naopak – silnější, společensky výrazná, hlasitá a dost autoritářská oproti ní.
Nebyla tedy možnost kdy se s dívkou seznámit.
Teď, na střední, už ta možnost je. Ona dívka už se s ní tolik nestýká a myslím že pokud bych chtěl, mohl bych se pokusit navázat kontakt.
Bohužel už má přítele, který je (jak už je dnes zvykem) starší než ona. Přesto si myslím, že by stálo za pokus zkusit ji mu přebrat.
K mému překvapení mi dnes napsal kamarád, že se hodlá o tuto dívku ucházet. Nevím co mám dělat. Je to můj dobrý kamarád, je na tom podobně jako já, navázat kontakt s dívkou je pro oba velký problém. Navíc nechci riskovat že bych o kamarádství mohl přijít a přitom nezískat ani tu dívku. Co byste dělali vy na mém místě?
Doplňuji:
Ono se to snadno řekne nechte to plavat ale tohle je životní láska a přesně vidím, že v každé jiné (teda pokud vůbec nějaká bude) holce co bych kdy měl bych hledal ji. Na druhou stranu je pravda, že ani já a ani můj kamarád u ní nemáme nijak vysoké šance, taky je dost dobře možné, že se ani on ani neodváží si s ní promluvit. Asi máte pravdu, musím počkat až jak se to bude vyvíjet dál.

Dokázal by to vyřešit alkohol?

Nejlepší odpověď
www

Alkohol je to nejhloupější řešení ze všech možných.
Zkusil bych ji oslovit a navázat kontakt abych věděl, jak se ke svému stávajícímu vztahu staví ona. Pokud laxně (je to možné), šel bych do toho i za cenu, že mohu dostat přes čumák. Je potřeba to vyzkoušet a ne o tom přemýšlet 😁
A neboj, většina těch prvních lásek bývá ‚životních‘, jenže tomu tak zpravidla není, což se ale pozná až časem.
Zkušenost
Doplňuji:
Podle toho co píšeš, jsi v těchto věcech ‚váhavý střelec‘, chybí ti zkrátka sebevědomí.
Neboj a zkus jít do nich proto po hlavě, věř si! Pokud se ti tvůj přístup nepodaří změnit, může tě to provázet celý život a nakonec si třeba vezmeš nějakou jen proto, že jste ‚na sebe náhodou zbyli‘, což nebývá právě to nejlepší (mám i takové kamarády, dnes jsou to otupělí důchodci děsným způsobem pod pantoflem) ☹

Další odpovědi
badisko

Zdarec ..:) >Bohužel už má přítele, který je (jak už je dnes zvykem) starší než ona. Přesto si myslím, že by stálo za pokus zkusit ji mu přebrat. < :) vyzkousej …ale asi tak… pokud se ti to podari tak ja osobne bych do toho nesel …:-P duvod je prosty co kdyby to udella zase po case me ?
No a co kamarad na to ?…kamarad to budto pochopi nebo to neni kamarad …
no a jinak klid takovejch jeste bude ..(Quasimodo) ze ti nezbyde nic jineho nez si vice verit a lovit i v jinejch vodach …trochu si zacni verit a samo to prijde …

Lutagame

Ale nejdůležitější je jestli ste s tim kamošem nej. přátelé tak tu holku nech protože žádná holka nestojí nechat nejlepšího přítele Jestli s tim klukem začala chodit teď tak mu jí asi nepřebereš … protože ta holka má v tom vztahu všechno je jen otázkou času kdy se kluk „uvelebí“ a holka začne ztrácet to co na začátku prostě ty chození za ní do třídy pusinky chození do kina apod. musíš se ale o ni zajímat takže ji pozorovat ne doslova :D ale poslouchat co říká a až buď zatím jen kamarád a pak když třeba uslyšíš že už nebyla v kině ani nepamatuje tak ji pozvi ! řekni tak já je tě tam vezmu ale nenadávej na toho jejího kluka protože ho má pořád ráda pak se po tom kinu ozvi aby na tebe myslela třeba smsku apod. pak o tobě začne přemýšlet a toho kluka si přestane všímat samozřejmě taky ten kluk ti možná bude chtít pohrozit nebo tě dokonce zmlátit má rada i když je možná tvrdá nech se ! protože pak tě holka bude litovat a o něm si řekne že je kretén a nechá ho no a je hotovo teď už to stačí jen dotáhnout do konce … ale zas to neuspěchej … nezáleží ani tak moc na vzhledu jako spíš natom jak se chováš… :)

anonym

Vepište odpověď…Jestli jsi dobrý kamarád, máš přednost a smíš jí říct o tom, že se ti líbí. Kámoš si počká na další a lepší. Nebo bych jí to řekl takhle; já tě chci a hned. ..No a co? Ona stejně na to čeká. O nic nejde, je to podobné jako u opilování stromů. Akorát tam používají včelky a lidé to musí dělat sami.

ivzez

Nechte to plavat.

Představte si, jak by Vám bylo, kdyby se někdo rozhodl,
že přebere dívku Vám!

Některé věci se prostě nedělají.

anonym

Ty tady kladeš dotazů hned více naráz. Tak to vezmem po řadě:
o slečnu se usiluje tehdy, když vidíme, že je volná, nebo se to dá alespoň předpokládat, nebo když je viditelně ve vztahu nešťastná.
Není výmluvou, že se k nějaké slečně „nedalo“ přiblížit. Opak je pravdou: kdyby se chtělo, ono by se to dalo. Nenapadlo tě oslovit ji, ačkoliv byla někde s kamarádkou a požádat ji o kratičký rozhovor? No a zeptat se jich obou: Holky, nemáte chvilku čas? Mohli bychom zajít na colu nebo na zmrzku? Stačilo zkusit navázat kontakt.
Pokud jde o to, že kamarád ti sdělil, že má zájem se o ni ucházet, tak nevidím důvod, proč bys o něj měl přijít. Klidně mu řekni, že se ti už léta líbí taky a že s tím ucházením na to budete prostě dva. Oba nejspíš dopadnete stejně a potom si alespoň budete moct společně stěžovat. Skutečný kamarád to pochopí a jako kamarádovi byste si v případě, že jeden z Vás uspěje, rozhodně neměli závidět.
Přebírat holku jinému, to se sice nemá. Ale jak víš, zda ona si léta nemyslí tajně na Tebe (nebo na Tvého kamaráda) a s tím klukem teď nechodí pouze proto, že vy jste si jí nevšímali?
Prostě zkus se s ní někde setkat, pozvi ji někam na procházku nebo do kina a při tom se jí na vše vyptej.

Alkohol nic dobrého nepřinese a také nic nevyřeší.