Romča23

Potřebuji souhlas majitele domu abych si mohla do pronajatého bytu přihlásit trvalé bydliště?

Dobrý den.už druhým rokem bydlím v pronájmu a chtěla bych si tam přihlásit trvalé bydliště.Potřebuji souhlas majitele nebo my stačí nájemní smlouva?Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Ano, potřebujete a na rozdíl od Flodura nevidím žádný důvod proč by vám pronajímatel neměl vyhovět.

Záznam o trvalém bydlišti totiž nevytváří žádný právní nárok k dané nemovitosti…, takže až nájemce skončí nájem, tak pronajímatel (pokud mu na tom bude extra záležet) může vyvolat správní řízení na jehož konci bude ´výmaz´ trvalé adresy u tohoto bývalého nájemce.

Další odpovědi
BEAES

Souhlas je nutný, ale málo kdo by to udělal, měl by s tm jen potíže, tak že spíše s tím nepočítejte, že vám to odsouhlasí…

flodur

Potřebujete,jinak vás tam na úřadě nepřihlásí.Ale nevěřím že majitel k tomu dá souhlas.

magicm18

Romco23,preci nejste tak naivni ,v dnesni dobe.Je na majiteli,pokud vas necha bydlet na zaklade smlouvy,kterou mate o pronajmu bytu.Myslim si,ze zalezi jakou mate najemni smlouvu.O prih­laseni trvaleho pobytu muze rozhodnout pouze majitel,alespon si to myslim.

Výletník8

Souhlas majitele nepotřebujete, to bývalo kdysi (tuším, že do roku 2000). Stačí Vám nájemní smlouva.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/258/2010/10