Luciášek32

Může mi zásilku na poště vyzvednout někdo jiný, například mamka, i když je napsaná na moje jméno?

Potřebuji si na poště vyzvednout zásilku na dobírku, ale nebudu v tu dobu doma. Může mi zásilku vyzvednout někdo jiný, například mamka, i když je napsaná na moje jméno? Nebo k tomu potřebuji například plnou moc?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je třeba na poště uvést osobu kterou zplnomocňuješ k přebírání tvých zásilek.
Co si zásilku vyzvednout až budeš doma ?
Zásilka zůstává na poště uložená celý týden.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Bohužel nedají. Musel/a bys mít vystaven průkaz zmocněnce. Ten vystaví pošta – a jsou v něm uvedeny osoby, které mohou určité zásilky vyzvednout.
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/ostatni-sluzby/prukaz-prijemce

Dismas

Já bych řekl, že úřednicím bude stačit, když ta osoba bude mít tvůj OP a když budete mít stejné příjmení, tak by s tím žádné problémy být neměly.

Drap

Pokud je to zásilka, na které je uvedeno " do vlastních rukou" / to dobírky nebývají/ , tak nelze. Pokud se jedná o běžnou komerční dobírkovou zásilku, tak tam by plná moc stačila.

McArthur

Máš několik možností:

  1. Na poště vyřídit průkaz zmocněnce, kde dáš právo někomu vyzvedávat Tvé zásilky. Plná moc Ti stačit nebude.
  2. Nechej si zásilku znovu doručit a doručovatel předá zásilku komukoliv, kdo zaplatí na té adrese.
  3. Nechej si zásilku přeposlat na poštu, kterou máš nejblíž a kam si můžeš dojít.