Luccyy

Potřebuji radu se slohovou prací.

Dobrý den,
chodím do 8. třídy a potřebovala bych poradit, co psát do slohové práce. Témata máme určená: úvaha o A) plot kolem zahrady B) mince v peněžence C) fontána v našem městě. Opakuji..musí to být ÚVAHA! A musí tam být 200 slov. Vůbec nevím o čem mám psát. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Slohovou práci píšeš ty. Úvaha vyjadřuje způsob myšlení, takže naše myšlenky jsou opravdu jiné než tvoje.. Zkus se rozhlédnout kolem sebe, zapojit fantazii.

Proč je plot kolem zahrady, v níž stojí třeba dům? Říká se, nehraďte se plotem, ale hraďte se lidmi.

Mince – jakou mají hodnotu, co za ně dnes mohu koupi?. Pomohou někomu, když dám jednu minci na dobrou věc nejen já?

Fontáta – osvěžení, posezení, představy – hudební fontána.

Další odpovědi
Michal Kole

Úvaha je defakto tvůj názor na věc.

Třeba o fontáně ve ěmstě se zamysli, jestli spotřebou vody příliš nezatěžuje rozpočet města, zda není příliš hlučná, zda neláká některé spoluobčanky k jejímu ůpoškozování, zda je dostatečně chráněna před vandaly, …

Drap

Piš o mincích v peněžence

bolak

Určitě „plot kolem zahrady“. , ploty jsou strašnej nesmysl. Třeba vidíš někde maliny nebo jahody, chceš si utrhnout a musíš kvůli tomu přelízt plot. Zbytečně to zdržuje víš co a pak když se tam nakonec dostaneš a utrhneš si do pusy, tak vyběhne z kůlny chlap a mává na tebe sekyrou jak ten dědek z dílu Studna a řve na tebe, co že si to dovluješ a i když máš naprosto racionální argument, že „příroda je všech“ tak tě vůůbec nevnímá a ještě vyhrožuje vypuštěním vlčáka, přitom na dvěřích má ceduli tady hlídám já na který je vyobrazen kudrnatej třínohej pudl.

Prostě bolak a plot, to by vydalo na knihu. Já bych ti to klidně napsal sám, ale byl by z toho pulitzer a nakonec by to prasklo. Navíc už jsou ty moje práce tak profláklý, že je každej učitel hned po prvním přečtení vyčmuchá, hlavně asi proto že ať je téma jakýkoli, tak se mi do každý slohovky podaří vklínit adolfa hitlera a hejno agresivních labutí a to prostě bije do očí..

Oifa.S

Plot kolem zahrady… Zajímavé téma…

Já osobně bych si vybrala plot, protože to můžeš pojat jakkoliv.
Např.: Plot – zákaz rodičů nad nějakou pro tebe super věcí (zahrada = ta věc)

arygnoc

Asi by som išiel do tých mincí.
Zhruba niečo v tom, že pre ne životný cyklus neplatí, pretože v peňaženke ubúdajú a nepribúdajú (deevolujú?).
Prípadne sa zamyslieť o nebíčku stratených mincí.
Motívov je veľa.

Pozor nato, úvaha nemusí byť nutne klasickou formou, ale (aj) napr. reportáž o minci, ktorá prešla z mincovne cez tisíce rúk a peňaženiek až do fontány (napr.).

Chce to len fantáziu, nechápem, ako Vás nič nemôže napadnúť.
Vďačná téma.

Tak hup do toho.