potřebuji radu

V březnu 2009 jsme měli soud a syn byl svěřen do mé péče a styk se synem nebyl určen měli jsem se na návštěvách domluvit.Jeho otec si ho vzal v dubnu na víkend do Plzně a koncem června a od té doby ho neměl a ani za nim nepřijel a teď před vánocemi se ozval že by syna chtěl na víkend k sobě bojím se mu ho dát jelikož syn je zvyklí být se mnou a nevím jak by to tam v noci zvládl už je to skoro pul roku co tam byl naposled.Navrhla jsem mu že za ním muže přijet sem .A nejdřív at za ním začne jezdit ať si syn na něj zvykne.Na to mi bylo řečeno že se radil s bratrem který navštívil advokáta a ten mu poradil že mě muže dát k soudu.Já o tom přemýšlím že bych to dala k soudu já už jsem unavená s toho že se s ním nemohu dohodnout.Bývalý přítel žije v bytě dva jedna jednu místnost má on se svou přítelkyní a druhou cizí kluk co tam je v podnájmu mají společnou koupelnu a kuchyň.Muže do takového bytu brát syna.Jak by ten soud probíhal a navštívila by ho sociálka a koukla by se jak tam žije a jestli je to pro syna vhodné prostředí?Kolik by mě to stálo?V březnu 2010 mi končí mateřská dovolená.děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Obávám se že rada advokáta je zbytečná…, ve své podstatě máte 3 možnosti:

  1. DOHODNUT SE s bývalým manželem (soud za všech okolností nejprve ´tlačí´ na vůli se dohodnout
  2. podat SOUDU Návrh na úpravu styku s nezletilým dítětem
  3. problém právně neřešit

Doporučuji, abyste si udělal svůj vlastní návrh jak byste TO vlastně chtěla (pozor, měla byste však respektovat byť z vašeho pohledu nevhodné, ale existující bytové podmínky vašeho ex-manžela, pokud však nejsou za hranou sociální únosnosti… upřímně si nemyslím, že vámi popisovaný stav by soud označil za nevyhovující)

S tímto návrhem se nejprve pokuste dohodnout s ex-manželem a pokud se nedohodnete, tak se obraťte na soud.

Dovolím si vám poradit, abyste ve svých návrzích (kterým rozumím) nebyla kategorická a přiměřeně se snažila vyhovět otci dítěte, který ma styk s dítětem nesporný nárok. Soud se pak na takovýto ´vyvážený´ návrh dívá jinak a možná vám vyhoví snadněji, než kdybyste za každu cenu prosazovala svou ´pravdu´. Nevím jestli mi rozumíte ?

To panenka: prosím pěkně, kterého advokáta se sazbou 200 Kč / hod. jste měla na mysli? 🙂

Další odpovědi
panenka

nejsem advokát pokud jsi na mateřské neměla by jsi platit nic ale opravdu ho navštiv at ti pomůže .máš pravdu že pokud tam přijde socialka chce vidět pokoj pro kluka vše pro něj aby bylo nachystané skus se obratit tedy na toho právníka a uvidíš.v každem případě nedělej nic bez právníkové rady tvůj manžel si může vymýšlet zastrašovat tě jestli vy jak na tebe tak se nedej a taky bojuj hodně štěstí .maximálně zaplatíš 200 korun za hodinu s advokáten ale za tu radu od něj to za to stojí

LuciJe

Pokud jste se na návštěvách měli domluvit, neznamená to, že když otec syna řekne „chci syna na vánoce“, vy na to musíte přistoupit. Ale měla byste o tom s ním jednat a pokusit se domluvit na oboustranně přijatelném řešení.

LD75

já bych se s ním pokusil domluvit tak aby si ho bral pokud možno (když má takový zájem)pravidel­ně.....a sama uvidíš jaký bude mít zájem,když už tak už…hezky každý týden on ,týden ty.rozhodně se ničeho neboj…na to nemá jen tak každej chlap…a když to nezabere,tak si zajdi na sociálku,tam ti poradí......pokud ani to nezabere,tak úpravu poměrů (soudně)…takových "borců"co vídají svý dítě jednou do roka a jen co to má mít nějakou zoodpovědnost zdraj…tu je kolem opravdu hodně…bojuj.držim palce.a ničeho se neboj…